Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich "AKACJA" ze Szkudli walczy o w plebiscycie Mistrzowie Agro

Sandra Perlińska
Mistrzowie Agro
Mistrzowie Agro Stowarzyszenie AKACJA
Rolnicy, gospodynie, koła gospodyń i gospodarstw z całej Wielkopolski, a także sołtysi - oni biorą udział w plebiscycie Mistrzowie Agro. Wśród nich są także nasi przedstawiciele! Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „AKACJA” ze Szkudli walczy o tytuł Najsympatyczniejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Oto wywiad z prezes Stowarzyszenia Hanną Słomianą!

Od jak dawna istnieje Stowarzyszenie, kiedy i dlaczego zostało powołane do życia? Kto stał na jego czele?

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „AKACJA” powstało dnia 12 lutego 2014 r. Impulsem do jego utworzenia stało się oddanie do użytku nowej sali wiejskiej w Szkudli. Wtedy to właśnie mieszkańcy uzyskali miejsce, w którym mogli się spotykać i organizować różne wydarzenia. W tym czasie powstał pomysł, aby utworzyć nie zwykłe koło gospodyń wiejskich, ale właśnie stowarzyszenie, gdyż stowarzyszenie posiada osobowość prawną i z tego względu ma szersze możliwości działania i pozyskiwania funduszy, niż „zwykłe” koło. Stowarzyszenie nie jest jednak nastawione na osiągnięcie zysku, a jego działalność oparta jest przede wszystkim na pracy społecznej członków.

Na czele stowarzyszenia stoją: prezes Hanna Słomiana, wiceprezes Justyna Banasiak, skarbnik Katarzyna Stempień, sekretarz Kamila Boniec i członek zarządu Iwona Cieślak.

Ile członkiń liczy Stowarzyszenie? Kto może do niego dołączyć?

W tej chwili Stowarzyszenie zrzesza 20 osób. Oczywiście w tym miejscu serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy są chętni do nas dołączyć. Do AKACJI może należeć każdy, kto wyrazi chęć przynależności, złoży pisemną deklarację i opłaci składkę członkowską.

Jak działa Stowarzyszenie AKACJA?

Głównym celem działania naszego Stowarzyszenia jest praca na rzecz integracji pokoleń. W związku z tym organizujemy różne okolicznościowe imprezy, np. sylwester, walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Dziecka, dożynki, andrzejki, a także wycieczki, ogniska i różne szkolenia (np. BHP, udzielanie pierwszej pomocy itp.). Podejmujemy bardzo różne działania i inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej. Bierzemy też udział w konkursach, np. w konkursie ciasta domowego wypieku w Żegocinie. W tym roku nasza członkini zdobyła w tym konkursie główną nagrodę – została wybrana Kobietą Roku i otrzymała nagrodę ufundowaną przez wójta Gminy Czermin. W ramach naszej działalności współpracujemy także z Radą Kobiet Gminy Goluchów. Ostatnio cztery osoby z naszego Stowarzyszenia brały również udział w I Międzygminnym Turnieju Wsi, który odbył się w Pleszewie.

Co to zdaniem członkiń Stowarzyszenia oznacza być gospodynią?

Rola gospodyni to wbrew pozorom prawdziwe wyzwanie i bardzo ciężka praca, która wiąże się licznymi obowiązkami i podejmowaniem wielu codziennych decyzji, dotyczących prawidłowego gospodarowania czasem i pieniędzmi. Nie jest łatwo pogodzić pracę i zadbany dom. Jednakże wśród tych wielu obowiązków jest także miejsce na integrację i dobrą zabawę, dlatego też serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszego Stowarzyszania i aktywnego udziału we wszystkich organizowanych przez nas projektach.

Więcej o Mistrzach Agro i plebiscycie przeczytacie TUTAJ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto