Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dramatyczna interwencja Animalsów. Z „hodowli” odbierają ponad 60 psów!

Hanna Komorowska-Bednarek
Hanna Komorowska-Bednarek
Wideo
od 16 lat
Dramatyczne apele zwierzolubów z grupy związanej z TOZ-em Gniezno pojawiły się w sieci w weekend. Jak się okazuje, do interwencyjnego odebrania psów jest aż 60 zwierząt!

Spis treści

Dramatyczna interwencja TOZ Grupy Interwencyjnej

- Wczorajsze (sobotnie – przyp. Red.) czynności związane z odebraniem zwierząt trwały ponad 20 godzin, a to nie koniec…działamy dalej by ratować życie, które dla zysku cZŁOwiek skazuje na potworne cierpienie a drugi cZŁOwiek kupuje te „rasowe” bo tanie… Jako organizacja przybrana przez Prokuraturę uczestniczyliśmy w bardzo trudnych czynnościach prowadzonych w hodowli psów. Z powodu toczącego się postępowania, nie możemy udzielić zbyt wielu informacji

- napisali w sieci działacze z TOZ Grupy Interwencyjnej Mogilno, która jest częścią gnieźnieńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, załączając zdjęcia jak z horroru: zabiedzone psy „rasowe”, stojące w swoich odchodach, starsze i młodsze. Na zlecenie prokuratury, a w asyście policjantów, sanepidu i Inspekcji Weterynaryjnej interweniowali w okolicach Inowrocławia.

Pilnie potrzebne domy tymczasowe

- Potworny odór, błoto, ogromne ilości odchodów, małe kojce a w nich po kilka psów, brak bud, brak wody, brak należytego jedzenia… Z kojcy wręcz wypływają nagromadzone wręcz płynne odchody a w tym wszystkim ONE… prawie 30 psów dużych ras, owczarki i goldeny…śmierdzące, mokre, obklejone odchodami, wychudzone, młode, stare, chore… Psy leżą w tych odchodach bo nie mają nawet czystego skrawka, nie ma żadnej wyściółki… Suki razem z samcami, nie kastrowane… ile razy były kryte… ile razy rodziły… ile z nich nie przeżyło?

- relacjonowali animalsi, którzy część psów przejmą pod swoją opiekę.

Wiadomo, że łącznie, do poniedziałku odebrano około 30 psów, ale docelowo łącznie ponad 60 zwierząt będzie wymagała umieszczenia ich w nowych domach tymczasowych, a docelowo stałych. Są to psy małych ras (które w zdecydowanej większości znalazły już schronienie), oraz raz większych: golden retrivery i przede wszystkim owczarki niemieckie w różnym stanie zdrowotnym i wieku. Interwencja nadal trwa, więc pojawił się apel do dobrych ludzi gotowych przyjąć pod swój dach psy.

Możesz pomóc psom z interwerwencji

Przejęcie choćby części psów wiążę się dla TOZ-u z ogromnymi kosztami. Dlatego została utworzona zbiórka pieniędzy z dramatycznym apelem apelem o pomoc. Wspomóc TOZ można wpłacając pieniądze na zbiórkę LINK DO ZBIÓRKI

Jeśli jesteś gotowy zaopiekować się psem dużej rasy takiej jak owczarek niemiecki, zgłoś się pod numer 505581630 dzwoniąc lub wysyłając smsa.

Dramatyczna interwencja Animalsów. Z „hodowli” odbierają ponad 60 psów!

Dramatyczna interwencja Animalsów. Z „hodowli” odbierają pon...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto