Doktor Jadwiga Nowik z Wyszyn skończyła 80 lat.

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
W niedzielę 15 marca Jadwiga Nowik lekarka z Wyszyn obchodziła swoje 80-te urodziny

W niedzielę 15 marca Jadwiga Nowik lekarka z Wyszyn obchodziła swoje 80-te urodziny. W tej chwili w niewielkim gronie ze względu na epidemię, ale będzie jeszcze okazja do złożenia życzeń.

Jadwig Nowik urodziła się 15 marca 1940 roku w Buku, gdzie ojciec był naczelnikiem miejscowej poczty, a matka jego zastępcą. Do szkoły podstawowej poszła zaraz do drugiej klasy bo pisać, czytać i mówić po francusku nauczyła się od swojej cioci, która była nauczycielką języka francuskiego. W 1957 roku zdała maturę w Liceum Ogólnokształcące w Nowym Tomyślu i zdawała na studia lekarskie na które się jednak nie dostała. Postanowiła nie tracić czasu i rozpoczęła dwuletnią naukę w Szkołę Pielęgniarek, którą ukończyła i po dwuletniej praktyce w Klinice Chirurgii Ogólnej na ulicy Przybyszewskiego w Poznaniu została dyplomowaną pielęgniarką. Po tym czasie ponownie starała się o przyjęcie na studia medyczne i jej się udało. Po sześciu latach studiów na Akademii Medycznej w Poznaniu uzyskała dyplom lekarza medycyny. W latach 1967-1973 pracowała jako lekarz w Przychodni Rejonowej na ulicy Mickiewicza w Poznaniu. 3 listopada 1973 roku przyjechała tylko na rok do Wyszyn i została do dzisiaj. Na początku to nie tylko praca jako lekarz w Wyszynach, ale także zastępstwa w Budzyniu, Ryczywole i dyżury w Pogotowiu w Chodzieży i tak już 47 lat.
Pani Jadwiga jest jedną z najstarszych czynnych lekarzy w naszym powiecie.

Jadwiga Nowik: Bardzo zżyłam się z mieszkańcami Wyszyn i na pewno ich nie opuszczę. Kocham swoją pracę i kocham pomagać ludziom. W od trzech lat pracuję tylko w środy, a resztę dni przyjmuje dr Aleksander Ornoch.

Siostra Janina jest emerytowaną matematyczką, a siostra Anna jest emerytowaną pielęgniarką. Syn Marek jest doktorem medycyny, specjalistą gastroenterologiem, onkologiem. Córka Agnieszka jest doktorem nauk medycznych i pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Laboratorium Badania Działań i Poznania i dodatkowo prowadzi administrację naszego Ośrodka Zdrowia w Wyszynach.
Pani Doktor składamy serdeczne życzenia.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie