Wyścigi drezyn ręcznych w Racocie dorosłych i młodzieży [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Wyścigi drezyn ręcznych w Racocie
Wyścigi drezyn ręcznych w Racocie A. Szklarska-Meller
Wyścigi drezyn ręcznych w Racocie były eliminacjami do mistrzostw Gościnnej Wielkopolski. W tym roku poza dorosłymi, ścigała się także młodzież, a dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji.

Wyścigi drezyn ręcznych w Racocie przyciągnęły około 200 osób. Organizatorzy zapraszali do kibicowania oraz udziału w festynie. - Dzieci i rodzice mogli skorzystać z rekreacyjnych przejażdżek drezyną ręczną, użyczoną przez Krzywińską Kolej Drezynową oraz rowerową Międzygminnego Związku Turystycznego „Wielkopolska Gościnna”, wziąć udział w konkursach plastycznych i ekologicznych - wylicza Mirosław Duda, szef OSiR w Kościanie.

W wyścigach drezyn ręcznych w Racocie wzięło udział 8 zespołów. Wygrała drużyna Szkaradowo II, z czasem 32,28 sekundy przed ekipą Szkaradowo I (czas 32,68). Trzecie miejsce zajęło OSP Masłowo z gminy Dolsk (czas 34,09), wyprzedzając nieznacznie Kiepskich z Darnowa, którzy dystans około 150 metrów przejechali w czasie 34,65 sekundy.

Zawodnicy najlepszych osad otrzymali nagrody i punkty do tegorocznego Grand Prix Mistrzostw Wielkopolski w Wyścigach Drezyn Ręcznych, którego finały odbędą się 3 sierpnia na dworcu kolejowym w Jutrosinie. Najlepsza drużyna żeńska „Pysząca Dziewczyny” została nagrodzona obiadem w restauracji, ufundowanym przez wójta gminy Kościan.

Podczas imprezy w Racocie swych sił w drezynowych wyścigach mogli też spróbować uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Młodzież ścigała się drezyną rowerową na dystansie 10 metrów. W kategorii gimnazjum wygrała drużyna Kościan przed Pędzącymi Bananami i Szybkimi Dziewczynami z Racotu. W kategorii szkół podstawowych triumfowała ekipa Młodzik Team przed Wymiataczami (obie z Racotu) i Czwartoklasistkami z Kościana.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!