MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kto zostanie Wójtem Ryczywołu? Takie pytanie zadaliśmy mieszkańcom Gminy Ryczywół. Co odpowiedzieli? Na kogo zagłosują w drugiej turze?

Natalia Szewczyk
Natalia Szewczyk
W niedzielę, 21 kwietnia druga tura wyborów samorządowych. Tego dnia mieszkańcy Gminy Ryczywół zdecydują, kto zostanie włodarzem gminy. Łukasz Krzyśko, czy Roman Trzęsimiech? Zapytaliśmy mieszkańców Ryczywołu jak zagłosują, co myślą o kandydatach oraz jakie mają oczekiwania.

Kto zostanie Wójtem Ryczywołu? Takie pytanie zadaliśmy mieszkańcom Gminy Ryczywół. Co odpowiedzieli? Na kogo zagłosują w drugiej turze?

Już w niedzielę mieszkańcy Gminy Ryczywół zadecydują, który z kandydatów na Wójta obejmie urząd. Podczas pierwszej tury wyborów mieszkańcy zdecydowali, że wybierać będą pomiędzy dwoma kandydatami: Romanem Trzęsimiechem oraz Łukaszem Krzyśko.

Od tego czasu w mediach społecznościowych obydwóch komitetów wrze. Odwiedziliśmy Ryczywół, by zapytać o zdanie mieszkańców Ryczywołu, co myślą o sytuacji politycznej swojej miejscowości oraz o kandydatach. Dopytaliśmy również na kogo zdecydują się zagłosować. Mieszkańcy, którzy wypowiedzieli się, chcieli zachować anonimowość.

Głosowałam w pierwszej turze i oczywiście będę głosować w drugiej. Popieram kandydaturę Łukasza Krzyśki. Mam większe zaufanie do niego, tego drugiego pana nie znam. Pana Łukasza widuję często, angażuje się w życie Gminnego Ośrodka Kultury, dlatego mam do niego większe zaufanie. Tego drugiego pana niestety nie znam - mówiła pierwsza z zapytanych o zdanie kobiet.

Wydaje się, że wiem, na kogo oddam głos. Będzie to Roman Trzęsimiech. Pan Krzyśko za bardzo związany jest z obecną władzą, która nie podoba mi się, jak włada gminą. Nie znam osobiście żadnego kandydata - słyszymy w rozmowie z kolejnym mieszkańcem Gminy.

Trudno określić na kogo głosować. Szczerze mówiąc za dużo kłótni o tę posadę, dlatego jeszcze nie podjęłyśmy stuprocentowej decyzji. Wszystko odbywa się w mediach społecznościowych. W tej chwili jesteśmy za kandydaturą Romana Trzęsimiecha, chociaż nie wiemy czy wygra. Według nas większe szanse ma Łukasz Krzyśko, ponieważ trzyma z Anną Nowicką, obecną dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Ona natomiast w mediach społecznościowych wyszła na pokrzywdzoną, przy okazji ostatniej afery, która rozegrała się na facebooku - mówi kolejna mieszkanka Ryczywołu.

Sprawdziliśmy o co chodzi w aferze facebookowej o której wspominają mieszkańcy.

Wszystko rozpoczęło się od komentarza dodanego z anonimowego profilu Max Kolonko, który w rzeczywistości nie wiadomo do kogo należy.

Zapytaliśmy mieszkańców, czy śledzą losy kampanii w mediach społecznościowych.

Wstyd na całą Polskę, jeśli ktoś obserwuje to co się u nas dzieje. Mam swojego kandydata, jest nim Roman Trzęsimiech. Wydaje się być bardziej merytoryczny. Bardziej go znam, drugiego kandydata natomiast nie znam.

Wszyscy widzą, że KWW Łukasza Krzyśki ma przewagę w radzie ale nie zapowiada się, że będą chcieli współpracować, a tego właśnie oczekujemy. Nie wiem, czy oni będą chcieli myśleć o nas i pracować dla nas, nie wiem, jak to będzie wyglądać - wypowiada się inny mieszkaniec Ryczywołu.

Koalicja Romana Trzęsimiecha oraz wyborców Tymoteusza Nowickiego

10 kwietnia, Komitet Wyborczy Wyborców Romana Trzęsimiecha oficjalnie oświadczył, iż połączyli swoje siły i weszli w koalicję z KWW Działajmy Razem, którego kandydatem na wójta był Tymoteusz Nowicki pod hasłem: "Siła w jedności, a nie w podziałach. Działajmy razem!"
Mamy komentarz Łukasza Krzyśki na temat koalicji:

Można było się spodziewać, że te siły zostaną połączone, uważam, że to są tak różne komitety, że jest to koalicja tylko przeciwko mojemu komitetowi. Wcześniej nie potrafili znaleźć nici porozumienia, i nie wystawili wspólnych list na radnych. My dziś mamy większość w radzie, mamy 8 przedstawicieli, tamte dwa komitety łącznie mają 6 i jeden komitet niezależny z którym z pewnością uda nam się współpracować na bardzo wysokim poziomie - informuje Krzyśko.

Zapytaliśmy zatem czy widzi możliwość dialogu z przedstawicielami pozostałych dwóch komitetów.

Widzę możliwość współpracy, jesteśmy tak małym środowiskiem, że musimy podejmować decyzje dla dobra gminy. Każda inwestycja jest dla mieszkańców. W trakcie ostatniej kadencji pokazaliśmy, że potrafimy współpracować. Zrealizowaliśmy inwestycje we wszystkich okręgach, niezależnie od opcji politycznej - dodaje Łukasz Krzyśko.

O komentarz jak również przesłanie informacji o sobie prosiliśmy kandydata Romana Trzęsimiecha, jednak pomimo licznych prób nie odpowiedział na nasze pytania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto