W Blizanowie dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków

Elżbieta Bielewicz
Gmina Blizanów przyznaje dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków
Gmina Blizanów przyznaje dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków naszemiasto.pl
Władze gminy Blizanów informują, że od 7 do 17 marca można będzie składać wnioski o przyznanie dotacji na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie, na których nie jest planowana budowa zbiorczej sieci kanalizacyjnej, lub nie ma możliwości technicznych przyłączenia nieruchomości do zbiorczej sieci kanalizacyjnej.

Dotacje mogą być udzielane na dofinansowanie kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków z przeznaczeniem na zakup i montaż urządzeń oczyszczalni, jednakże nie więcej, niż do wysokości 50% kosztów i nie więcej niż 3 000 zł.

Formularz wniosku jest udostępniony do pobrania na stronie internetowej Gminy Blizanów pod adresem http://www.blizanow.ug.gov.pl/ w zakładce „Aktualności" oraz Biuletyn Informacji Publicznej - Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków, lub w Urzędzie Gminy Blizanów pok.nr 5.

Wnioski należy składać osobiście w godzinach pracy urzędu lub przesyłką pocztową rejestrowaną w sekretariacie Urzędu Gminy Blizanów, Blizanów Drugi 52 , 62-814 Blizanów. Wnioski, które wpłyną przed lub po terminie nie będą rozpatrywane.

Do wniosku należy dołączyć dokument potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, decyzję pozwolenia na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków wydaną przez Starostę Kaliskiego opatrzoną klauzulą, że decyzja stała się ostateczna lub zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, potwierdzoną datą wpływu do Starosty Kaliskiego wraz z zaświadczeniem o niewniesieniu sprzeciwu oraz mapą sytuacyjno-wysokościową terenu z wrysowaną lokalizacją przydomowej oczyszczalni ścieków.

Osoby prowadzące działalność rolniczą lub gospodarczą składają oświadczenie o otrzymanej pomocy de minimis.

O kolejności przyznania pomocy decyduje kolejność prawidłowych pod względem formalnym wniosków. Liczba dotacji jest ograniczona kwotą określoną w budżecie Gminy Blizanów tj. 100 000 zł, która może być zwiększona w zależności od ilości złożonych wniosków.

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 62 75 12 109 oraz w siedzibie Urzędu Gminy Blizanów pok. nr 5.

Polacy smakoszami czekolady

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie