Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Zasłużonych dla Ziemi Pleszewskiej działa i ma się dobrze

Irena Kuczyńska
Stowarzyszenie Zasłużonych dla Ziemi Pleszewskiej utworzyły osoby uhonorowane tytułem Zasłużony dla Rozwoju MiG Pleszew. Przewodniczy mu Mieczysław Kołtuniewski

Tradycją Stowarzyszenia są spotkania jego członków. Zarząd spotyka się regularnie co miesiąc omawiając aktualne sprawy i wydarzenia, natomiast ogólne zebrania członków, zgodnie ze statutem,odbywają się w ustalonych terminach i chociaż mają charakter koleżeński, to rozstrzygają ważne sprawy nurtujące stowarzyszonych.

Spotkania odbywają się w różnych miejscach ,często zainspirowanych przez członków. Oficjalną siedzibą jest Cech Rzemiosł Różnych. Ale członkowie spotykają się też w innych miejscach: w Domu Działkowca, w siedzibie LOK Pleszew, a ostatnio w Restauracji Akwador w Prokopowie .Zostaliśmy tam zaproszeni przez Romana Kołodziejczaka ,członka naszego stowarzyszenia mówi Bogdan Jędrasiek - rzecznik prasowy.

.Prezes Mieczysław Kołtuniewski prowadzący spotkanie, zapoznał zebranych z dokonaniami, podał wiele propozycji na przyszłość. Przypomniał o kontynuowaniu rocznicy obchodów Banku 440, które będą miały miejsce na wiosnę przyszłego roku / chodzi o spotkania, wystawy zdjęć, pamiątek / aby pamięć o tej inicjatywie przetrwała wśród pleszewian.

Prezes zaproponował wręczenie każdemu członkowi Aktu Przynależności do stowarzyszenia potwierdzy działalność jego członków .Spotkanie w Akwadorze nie było dziełem przypadku. Tam w latach 90. powstała kryta pływalnia, z której korzystali uczniowie szkół pleszewskich. W ramach rehabilitacji osób niepełnosprawnych korzystali z niej mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, odbywały się tam zajęcia rehabilitacyjne, zawody pływackie dla niepełnosprawnych z terenu Wielkopolski mówi Jędrasiak.

9 września odbyło się spotkanie z okazji 80 –lecia szkoły polskiej, zorganizowane przez LO i,. St. Staszica w Pleszewie, Przypomniano starania o siedzibę filii Urzędu Skarbowego w Pleszewie, z udziałem Hanny Suchockiej.
8 grudnia 2001 r., z inicjatywy burmistrza Mariana Adamka i przewodniczącego Rady Miejskiej Mieczysława Kołtuniewskiego odbyło się „ Parlamentarno samorządowe Forum społeczno gospodarcze „ w którym uczestniczyli parlamentarzyści , władze wojewódzkie, Kierownictwo Izby Skarbowej i Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Debatowano nad wprowadzeniem do budowy drogi S-11 i utworzeniem pełnego Urzędu Skarbowego w Pleszewie.

mówi Bogdan Jędrasiak.

W czasie pobytu Hanny Suchockiej powołano Fundację Dzieciom Specjalnej Troski w którą zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia. Pleszewski lekarz Paweł Przybył poprowadził społecznie zajęcia z hipoterapii korzystając z koni z Baranówka. Te informacje tylko częściowo przypomniały dokonania, które w swoim czasie były piorytetowe dla naszej społeczności. pisze Jędrasiak.

Członkowie Stowarzyszenia podkreślali też zdobywanie tytułów Pleszewianin Roku, i Człowieka Roku. Mówiono o poezji Marii Korzeniewskiej, publikacji książki „ Niezawodni w działaniu” ,działalności charytatywnej, partycypowaniu w kosztach nowego nagrobka dla rodziny Kubackich.

Zwrócono uwagę na sukcesy prezesa Polskiego Centrum Medycznego Tadeusza Stefaniaka.
Wszyscy zebrani podkreślali, że siła i energia prezesa Mieczysława Kołtuniewskiego są motorem naszej działalności w dbaniu o historię i dokonania dla dobra Ziemi Pleszewskiej. mówił Bogdan Jędrasiak

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto