Stal Pleszew wygrała z Victorią Skarszew 5:1

Irena Kuczyńska
Stal Pleszew - Victoria Skarszew 5:1
Stal Pleszew - Victoria Skarszew 5:1 Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew wygrała z Victorią Skarszew 5:1.Trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Krystian Benuszak,

Niedzielne spotkanie z Victorią Skarszew miało nie należeć do łatwych pojedynków, jednak piłkarze Stali Pleszew, pokonali swoich rywali zdecydowanie i wygrana pleszewskich piłkarzy ani przez moment nie była zagrożona.

Trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Krystian Benuszak, który został zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców prowadzonej przez portal www.jardersport.pl z ilością 18 bramek.

Już w 1’ spotkania pleszewianie mogli objąć prowadzenie po wrzucie w pole karne Tomasza Zawady, Mateusz Raczyk nie trafił czysto w piłkę, a ta ominęła światło bramki Łukasza Borwika. Dwie minuty później na strzał z rzutu wolnego zdecydował się kapitan pleszewskiej jedenastki, Adrian Chojnacki, a golkiper Victorii z trudem sparował to uderzenie na rzut rożny. W 10’ w polu karnym faulowany był Krystian Benuszak, a sędzia spotkania Grzegorz Król, bez żadnego wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł, Chojnacki, jednak uderzenie po ziemi minimalnie mija światło bramki strzeżonej prze Borwika.

W 0’ pleszewianie objęli prowadzenie w tym spotkaniu po uderzeniu Dawida Pery. Pięć minut później pierwsze groźne uderzenie zespołu gości, Patryk Jóźwiak zdecydował się na uderzenie z 25 metrów, jednak ten strzał wysoko szybuje nad bramką Śledzianowskiego. W 33’ goście mogli doprowadzić do wyrównania, strzałem w słupek popisał się Dariusz Pawlak.

W 37’ Mikołaj Kołaczyk wrzuca piłkę w pole karne, a Krystian Benuszak, strzela swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Tuż przed przerwa swojego drugiego gola w tym spotkaniu strzela, Benuszak i pleszewianie schodzą na przerwę z trzy bramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, pleszewianie nadal dyktowali warunki na murawie i w 58’ Benuszak strzela swoją trzecią bramkę, a asystującym okazał się Szymon Augustyniak. W 71’ honorową bramkę strzela dla zespołu gości Tomasz Owczarek, a w 82’ z ostrego kąta na uderzenie zdecydował się Remigiusz Korzeniewski i z trudem to uderzenie broni golkiper gości. Już w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustala Filip Taczała i pleszewianie mogą się cieszyć z kolejnych trzech punktów.

Już za tydzień pleszewianie wybierają się do Gorzyc Wielkich na spotkanie z Gorzyczankom i będzie to niezwykle trudne spotkanie, które odbędzie się w samo południe na obiekcie w Gorzycach Wielkich.

Stal Pleszew – Victoria Skarszew 5:1 (3:0)

1:0 Dawid Pera 20’
2:0 Krystian Benuszak 37’
3:0 Krystian Benuszak 44’
4:0 Krystian Benuszak 58’
4:1 Tomasz Owczarek 71’
5:1 Filip Taczała 90’

Stal Pleszew: Krzysztof Śledzianowski, Szymon Augustyniak, Patryk Maniak, Mikołaj Kołaczyk (61’ Łukasz Jańczak), Filip Taczała, Adrian Chojnacki, Mateusz Raczyk, Adam Wojciechowski (80’ Emil Poczta), Tomasz Zawada (58’ Remigiusz Korzeniewski), Krystian Benuszak (70’ Szymon Kieliszewski), Dawid Pera

Victoria Skarszew: Łukasz Borwik, Robert Kaźmierczak, Grzegorz maślak, Dominik Owczarek (46’ Adrian Bocian), Tomasz Owczarek, Dariusz Pawlak 62’ Marcin Grzelak), Paweł Waszak (70’ Dawid Kubasik), Patryk Jóźwiak, Jakub Jóźwiak, Adam Zieliński, Kamil Urbaniak