Stal Pleszew - Re - Bud Czekanów - mecz walki opłacony kontuzją[ZDJĘCIA]

Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew Re Bud Czekanów
Stal Pleszew Re Bud Czekanów Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew wygrała z Re-Bud Piast Czekanów 0:1. Mikołaj Kołaczyk doznał kontuzji, na stadion wezwano karetkę pogotowia.

Stal Pleszew Re-Bud Czekanów
Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Re-Bud Piast Czekanów, a Stalą Pleszew nie należało do łatwych pojedynków. Gospodarze grający agresywnie i na pograniczu faulu nie pozwalali na rozwinięcie ataków pleszewskiemu zespołowi. Zespół Stali w tym spotkaniu stracił na dłuższy okres swojego defensywnego pomocnika Mikołaja Kołaczyka, który w 58’ doznał poważnej kontuzji stawu barkowego. Spotkanie to zostało przerwane na 35’ ze względu udzielenie pomocy medycznej oraz na karetkę pogotowania.

Jednak przejdźmy do dzisiejszego spotkania, które mogło się zacząć bardzo dobrze dla zespołu Stali, już w 1’ doskonałym podaniem popisał się Tomasz Galant, jednak Miłosz Białas, będąc na 3 metrze nie trafił w piłkę a miał pustą bramkę. Od tego momentu gra toczyła się głównie z środku pola i dopiero w 17’ sytuacji sam na sam z Krzysztofem Śledzianowskim, znalazł się Patryk Adamski, który nie trafił w światło bramki.

Cztery minuty później, błąd w defensywie pleszewskiej, piłkę przejmuje Sławomir Mielcarek, który lobując Śledzianowskiego trafia w poprzeczkę. W 25’ rzut wolny z 25 metrów w kierunku pleszewskiej bramki, w zamieszaniu w polu karnym w piłkę nie trafia Damian Grzeszczyk. Tyle co można powiedzieć o pierwszej odsłonie spotkania.

Po zmianie stron już w 49’ Adamski ponownie znalazł się w oko w oko z golkiperem Stali, jednak jego uderzenie trafia wprost w bramkarza. W 58’ po wrzucie w pole karne Mateusza Raczyka do piłki wyskoczył Kołaczyk, jednak jego upadek skutkował poważną kontuzję barku i spotkanie to zostało przerwane na okres 35’. Po okresie przerwy to gospodarze rzucili się zdecydowanie do ataku i 59’ ponownie Adamski trafia w golkipera Stali.

W 72’ rzut wolny z lewej strony dla piłkarzy Stali do piłki podchodzi Raczyk, dośrodkowuje w pole karne, jednak Mesnerowicz źle wybija ta piłkę, która trafia do Szymona Augustyniaka, a strzał pleszewskiego pomocnika trafia w słupek bramki. Jednak do odbitej od słupka piłki dochodzi Paweł Wasielewski, który strzałem głową pokonuje Mesnerowicza i to pleszewianie obejmują w tym spotkaniu prowadzenie.

Dwie minuty później powinno być już 2:0 Adrian Chojnacki, ogrywa czterech zawodników Czekanowa, jednak zamiast podając do Raczyka, który był na czystej pozycji strzeleckiej, zdecydował się na uderzenie i końcami palców Mesnerowicz sparował piłkę na rzut rożny. W 78’ w potężnym zamieszaniu w polu karnym Piasta, piłkę przejął Dawid Bilski, który huknął jak z armaty i również to uderzenie broni bramkarz Piasta. Do końca spotkania pomimo akcji obu drużyn wynik spotkania już nie uległ zmianie i to pleszewianie wywożą trzy punkty z trudnego terenu w Czekanowie.

Już za tydzień piłkarze Stali Pleszew w samo południe, zagrają w Gorzycach Wielkich z Gorzyczanką, która przed sezonem poczyniła kilka wzmocnień kadrowych.

Re-Bud Piast Czekanów – Stal Pleszew 0:1 (0:0)
0:1 Paweł Wasielewski 72’

Re-Bud Piast Czekanów: Dawid Mesnerowicz, Szymon Marchewka, Mateusz Frąszczak, Wojciech Kwieciński, Hubert Mesnerowicz, Jakub Wietrzykowski (80’ Sebastian Grajaszek), Karol Tomczak (66’ Dawid Pietraszek), Tomasz Frąszczak, Damian Grzeszczyk, Patryk Adamski, Sławomir Mielcarek

Stal Pleszew: Krzysztof Śledzianowski, Patryk Maniak, Łukasz Jańczak, Jacek Majkowski, Tomasz Galant, Dawid Bilski, Miłosz Białas (46’ Patryk Biegański), Mikołaj Kołaczyk (58’ Szymon Augustyniak), Paweł Wasielewski, Mateusz Raczyk (86’ Mikołaj Siuda), Adrian Chojnacki

żółte kartki: Mateusz Frąszczak, Karol Tomczak – Paweł Wasielewski
sędziowie: Karol Krawczyński, Wojciech Jasiak, Waldemar Wandelewski