Stal Pleszew przegrała z Astrą Krotoszyn 1;2

Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew - Astra Krotoszyn
Stal Pleszew - Astra Krotoszyn Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew przegrała z Astrą Krotoszyn 1:2. Krystian Benuszak otrzymał puchar i medal dla najlepszego strzelca rozgrywek w kaliskiej klasie okręgowej. Krotoszyn przywiózł z sobą petardy

Stal Pleszew Astra Krotoszyn 1:2

Niedzielne spotkanie pomiędzy Stalą Pleszew, a Astrą Krotoszyn, kończyło rozgrywki w kaliskiej klasie okręgowej. Przed rozpoczęciem spotkania, redaktor naczelny strony internetowej www.jardersport.pl oraz członek zarządu Stali Pleszew, Jan Przywarciak, wręczyli Puchar i medal najlepszemu strzelcowi rozgrywek, Krystianowi Benuszakowi, który do siatki rywali trafił, aż 35 razy w 25 spotkaniach.

Ale przejdźmy do dzisiejszego spotkania, które ułożyło się doskonale dla zespołu pleszewskiego, już w 2’ Adrian Chojnacki doskonałym podaniem obsługuje Łukasza Bandosza, a strzał pleszewskiego napastnika z wielkim trudem broni Mateusz Wronecki. Dwie minuty później pleszewianie mogli się cieszyć z prowadzenia, Tomasz Zawada otrzymuje podanie w pole karne i głową oddaje strzał na bramkę Wronieckiego, trafia w słupek, a piłka ta wpada do siatki i to pleszewianie mogli się cieszyć z prowadzenia.

Ale to wszystko na co było stać pleszewian w pierwszej odsłonie spotkania, od tego momentu przewagę uzyskali piłkarze, Astry. W 14’ strzał Jacka Chromińskiego, broni Tobiasz Wojcieszak. Minutę później, dośrodkowanie w pole karny Stali, piłkę głową trąca Grzegorz Jańczak, jednak nie trafia w światło bramki. W 19’ Chromiński strzałem z dystansu nie trafia w bramkę. W 35’ goście mogli doprowadzić do wyrównania, strzał głową Chromińskiego trafia w słupek i piłkę przejmuje golkiper Stali. To tyle co można opisać o poczynaniach zawodników w pierwszej odsłonie spotkania.

Po zmianie stron goście dążyli do zdobycia bramki wyrównującej, udało im się to w 65’ po rzekomym faulu bramkarza Stali, Wojcieszaka na zawodniku krotoszyńskiej, Astry. Sędzia spotkania Paweł Moszak, podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Karol Krystek doprowadzając do wyrównania. Trzy minuty później goście mogli objąć prowadzenie, gdzie piłkę zmierzającą do bramki wybił Patryk Maniak. Od tego momentu gra toczyła się głównie w środku pola.

W 80’ na strzał z 16 metrów zdecydował się Chromiński, jednak piłka wysoko poszybowała nad bramką Wojcieszaka. W 84’ piłkę dającą prowadzenie zespołowi gospodarzy, miał Łukasz Bandosz, jednak jego strzał z wielkim trudem broni Wronecki. Już w doliczonym czasie, gry bramkę dającą wygraną zdobywa Dawid Przybyszewski, ogrywając obrońców i nie dając żadnych szans na obronę tego uderzenia bramkarzowi Stali. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, Przybyszewski ogrywa na 16 metrze golkipera Stali, jednak przed strzałem piłkę wybija mu Łukasz Jańczak.

Na stadionie w Pleszewie, zjawiła się liczna grupa kibiców z Krotoszyna, którzy dopingowali swój zespół, przeprowadzając oprawę pirotechniczną w postaci rac świetlnych i petard.

Stal Pleszew – Astra Krotoszyn 1:2 (1:0)
1:0 Tomasz Zawada 4’
1:1 Karol Krystek 65’ karny
1:2 Dawid Przybyszewski 91’

Stal Pleszew: Tobiasz Wojcieszak, Patryk Maniak, Łukasz Jańczak, Adrian Chojnacki, Miłosz Przywarciak, Mateusz Raczyk, Artur Hyżyk (78’ Maciej Ostapowicz), Jakub Borecki, Tomasz Zawada (12’ Patryk Biegański), Łukasz Bandosz, Rafał Lewera (59’ Szymon Kieliszewski)

Astra Krotoszyn: Mateusz Wroniecki, Łukasz Budziak (78’ Adam Adamski), Jacek Chromiński, Grzegorz Jańczak, Karol Krystek, Mateusz Marciniak, Dawid Przybyszewski, Krzysztof Ratyński, Szymon Sekula (85’ Jakub Sekula) , Adrian Sójka (83’ Tomasz Domagała), Hubert Sołtysiak
żółte kartki: Tobiasz Wojcieszak – Mateusz Wronecki, Dawid Przybyszewski
sędziowie: Paweł Moszak , Adam Krajewski, Adam Wieczorek