Ruszyła konferencja antysmogowa w I LO im. Kołłątaja [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
Jako pierwszy podczas konferencji antysmogowej wystąpił wicestarosta krotoszyński Paweł Radojewski
Jako pierwszy podczas konferencji antysmogowej wystąpił wicestarosta krotoszyński Paweł Radojewski Wiesław Zdobylak
O godz. 11 w auli I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie ruszyła wielka konferencja antysmogowa z udziałem władz powiatu krotoszyńskiego i gmin, urzędników z Urzędu Marszałkowskiego oraz młodzieży szkolnej. Konferencja nosi tytuł "Czyste powietrze -- lepsza jakość życia. Jak normy mogą w tym pomóc". Dla uczestników konferencji przygotowano materiały szkoleniowe, instruktażowe i plakaty, które można wykorzystać podczas spotkań o tematyce ekologicznej. Przewidziano wystąpienia kilku naukowców oraz dyskusję panelową. Frekwencja jest bardzo duża.

Konferencję antysmogową otworzył wicestarosta Paweł Radojewski. Przypomniał on, że powiat krotoszyński podejmuje działania antysmogowe i jest w pełni świadomy zagrożeń, na które szczególnie wyczuleni są mieszkańcy miast i młodzież. Pochwalił przy tym rosnącą świadomość ekologiczna młodego pokolenia, ale zaprzeczył, że problemy czystości powietrza są obce starszemu pokoleniu. – Chcę Was uczulić na to, że problem czystości powietrza i naszego otoczenia obchodzi nie tylko Was. Ludzie starsi również dokładają starań, by ich otoczenie było czyste i przyjazne. Nie wierzcie w ten stereotyp, że ekologia jest tylko dla młodych – mówił on.
Po wystąpieniu wicestarosty przewidzianych jest 5 referatów naukowych i dyskusja panelowa. Młodzież została zachęcona do zadawania pytań i dyskusji.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie