Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Odnowią dawny ratusz i mur przy kościele w centrum miasta

Szymon Chwaliszewski
Szymon Chwaliszewski
Wideo
od 16 lat
Suma wydatków na renowację zabytkowych obiektów w Wysokiej przekroczy 1 mln złotych. Zadania zyskały dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Ponad 955 tys. zł - taka kwota dofinansowania przyznana została na remont terenu wokół kościoła w Wysokiej. Co ma wejść w zakres prac? Przede wszystkim zabytkowy mur wokół kościoła, który jest elementem architektury po dawnym zespole klasztornym. W planach są także prace brukarskie, by przywrócić tej okolicy dawny wygląd.

Ponad 221 tys. zł - to z kolei środki na remont dawnego - pierwszego powojennego ratusza w Wysokiej, mieszczącego się na rozjeździe dróg do centrum i DW 190. Prace przede wszystkim mają polegać na remoncie pokrycia dachowego. W planach jest też odnowienie - oczyszczenie elewacji - czerwonej cegły. Docelowo w tym miejscu ma się znaleźć izba pamięci.

- Rządowy Program Odbudowy Zabytków przewiduje bezzwrotne dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, bądź do gminnej ewidencji zabytków, a maksymalne dofinansowanie wynosi 98% wartości inwestycji. - podaje wysocki magistrat.

Szczegóły w naszym materiale wideo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto