Mecz PKS Racot - Victoria Ostrzeszów [ZDJĘCIA]

Andrzej Rajewicz
Racot na szóstym miejscu
Racot na szóstym miejscu Andrzej Rajewicz
Mecz PKS Racot - Victoria Ostrzeszów. Po sobotnim zwycięstwie na Victorią Ostrzeszów PKS Racot awansował na szóste miejsce w tabeli IV ligi południowej.

Mecz PKS Racot - Victoria Ostrzeszów. Po sobotnim zwycięstwie na Victorią Ostrzeszów PKS Racot awansował na szóste miejsce w tabeli IV ligi południowej. PKS wygrał po ciężkim boju z Victorią 2:1 i może się cieszyć z 33 punktów i najwyższego w historii występów w IV lidze miejsca w tabeli. Sobotni mecz Racot rozpoczął z animuszem już w 12 minucie Piotr Turkowiak zdecydował się na strzał z 30 metrów, a piłka po przepięknym uderzeniu odbiła się od spojenia słupka i poprzeczki i wyszła w pole.

W 21 minucie po ładnej akcji Victorii Mazurek znalazł się sam na sam z Adrianem Konradowskim, ale ten ofiarną interwencją wygrał pojedynek i obronił strzał z 5 metrów. W 44 minucie po rzucie wolnym w polu karnym z kilku metrów główkował Stawiński, ale znów fantastycznie obronił bramkarz PKS.

Wernisaż zdjęć Arkadiusza Cypriana

Druga połowa zaczęła się od dużej aktywności zespołu z Racotu. Ich oznaką było kilka rzutów rożnych. Najbliżej powodzenia był Klak w 54 minucie, gdy po zgraniu Tomasza Bajsztoka jego strzał został z 8 metrów zablokowany. W 55 minucie goście mieli znakomitą sytuację do objęcia prowadzenia. Stawiński znalazł się w polu karnym sam na sam z Konradowskim, ale jego strzał minął nieznacznie lewy słupek.

Wreszcie w 65 minucie po którymś z kolei tak samo wykonanym rzucie rożnym przez Szczerbala, Bajsztok zgrał piłkę do środka , a tam czyhał już Pudlicki i pewnym strzałem głową dał prowadzenie 1:0. W przeciągu piętnastu minut po zdobyciu bramki PKS nękał gości akcjami ze strzałem, a szczęścia zabrakło Turkowiakowi, Bajsztokowi i Żakowi. Nie pomylił się za to Pudlicki w 80 minucie. Po indywidualnej akcji zwiódł kilku obrońców i ulokował piłkę w siatce na 2-0.

Dwie minuty cieszyli się zawodnicy z Racotu z dwubramkowego prowadzenia. W 82 minucie ładną akcję gości zakończył w polu karnym Duczmal zmniejszając wynik na 2-1. PKS Racot wygrał ciężki mecz i może się cieszyć z szóstego miejsca w tabeli.

PKS Racot-Victoria Ostrzeszów 2-1 (0-0)
Pudlicki 65’, 80’ – Duczmal 82’

PKS: Konradowski – Turkowiak, Klak, Skoracki, Buchowski (75’ Bartkowiak), Żak (89 Mądry), Bajsztok, Szczerbal, Kaczmarek (89 Kasprzak), Szulc (83 Janowski), Pudlicki.

Victoria: Nadsiadek – Cerbiński , Dąbrowski, Dubiel, Kubot, Mądry (59’ Duczmal), Marcin Mazurek (75 Kala), Michał Mazurek, Paroń, Pasiak (80 Domagalski), Stawiński.
Żółte kartki: Szczerbal, Klak – Stawiński.Sędziowali: Krystkowiak, Piotrowski, Tkacz (OZPN Leszno).

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!