Lira Cup w Krzywiniu - finałowa rozgrywka

Anna Szklarska-Meller
Lira Cup w Krzywiniu, turniej został dokończony w niedzielę. Wcześniej rozgrywki przerwała awaria prądu. Udział w finałowym pojedynku zgłosiło 6 zespołów, dwa dostały dzikie karty.

Lira Cup w Krzywiniu. W grupie A zmierzyły się: Totem Śrem, GS Krzywiń, Żwirownia i Świat Okien Kościan.Komplet punktów zdobyła drużyna ze Śremu, ale do ostatniego meczu awansu do dalszej części turnieju nie mogła być pewna drużyna GS. Wystarczyło, że Żwirownia wygrałaby swój ostatni mecz z drużyną Śremu 1:0, by cieszyła się z awansu do półfinałów.

W grupie B zagrały: Łuszkowo, Malibu Racot, AS Bruk i ED- POL. Ta grupa była bardzo emocjonująca i pełna niespodzianek. Tabela zmieniała się co mecz i do ostatnich meczów żadna drużyna nie była pewna awansu. Przed ostatnim pojedynkiem liderem grupy był AS Bruk i wystarczył remis z Malibu do awansu. Jednak Malibu wygrało 2:1.

AS Bruk mógł jeszcze awansować, ale musiał paść remis w spotkaniu. ED - POL - Łuszkowo. Zwycięstwo obojętnie, której z tych drużyn dawało awans do kolej części rozgrywek. Łuszkowo prowadziło 2:0. ED - POŁ zdołał wyrównać ale minutę przed końcem zdobyło zwycięską bramkę i wygrało ostatecznie 3:2.

W półfinałach spotkały się najpierw drużyny Malibu Racot i Totemu Śrem. Ekipa z Racotu rozkręcała się z meczu na mecz, natomiast doświadczony zespół ze Śremu grał od początku turnieju solidnie i skutecznie. Jednak 2:0 wygrało Malibu.

GS Krzywiń i Łuszkowo taki był drugi półfinał. Gra GS-om od początku niedzielnego pucharusię nie do końca układała, ale to oni byli faworytem do finału. Natomiast drużyna z Łuszkowa prezentowała się bardzo dobrze w każdym elemencie gry. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i o awansie do finału decydowały rzuty karne , które lepiej wykonywała ekipa z Łuszkowa.