KS Kosz - sparing z mistrzami BM Slam Stal Ostrów Wlkp

Mariusz Kruchowski
KS Kosz Pleszew – BM Slam Stal Ostrów Wlkp
KS Kosz Pleszew – BM Slam Stal Ostrów Wlkp Mariusz Kruchowski
Po raz pierwszy na terenie Pleszewa mogliśmy zobaczyć zespół występujący w TAURON BASKET LIGA, a był to BM Slam Stal Ostrów Wlkp., zajmujący obecnie 12 miejsce w tabeli Ekstraklasy koszykówki.

Spotkanie to miało wymiar treningowy i szkoleniowy dla obu szkoleniowców zarówno Kaspra Smektały jak i Zoran Sretenovića.

Nie najważniejszy był wynik w tym spotkaniu, a wykonanie założeń taktycznych przez obu trenerów. Było widać tremę pleszewskich koszykarzy w starciu z „zawodowcami”, jednak czym dłużej trwało to spotkanie to pleszewianie radzili sobie coraz lepiej na parkiecie.

W pierwszej kwarcie koszykarze, KS Kosz Pleszew przegrali z „ligowcami” 9:32, lepiej radzili sobie już w kolejnej kwarcie, gdzie rzucili przeciwnikowi jedenaście oczek i przestały im drżeć ręce, ostatecznie druga kwarta zakończyła się porażką koszykarzy pleszewskich 11:29.

W przerwie spotkania zaszczyt spotkał Kacpra Matuszczaka, który staną do konkursu wsadów z zawodnikiem BM Slam Stal, Deshawn Delaney, każdy z zawodników miał po trzy próby, lepiej wykonywał to zawodnik ostrowski i on został zwycięzcą w tym krótkim konkursie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, ale też zapewne osoby znające się na koszykówce zdawały sobie sprawę że to spotkanie będzie do jednego kosza, trzecią kwartę koszykarze BM Slam Stal wygrali 15:36, a czwartą kwartę w stosunku 13:36 i całe spotkanie 48:115.

Licznie zgromadzona widownia mogła na parkiecie podziwiać najlepszych koszykarzy Tauron Basket Ligi, którzy stawili się w Pleszewie w komplecie w takim jak występują w rozgrywkach ligowych.

KS Kosz Pleszew – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 48:115 (9:32, 11:29, 15:36, 13:36)