MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Eskulap 2015. Poznajcie dr Aldonę Zielińską - Perlińską - szefową oddziału rehabilitacji PCM

Irena Kuczyńska
Eskulap 2015 dr Aldona Zielińska - Perlińska z PCM
Eskulap 2015 dr Aldona Zielińska - Perlińska z PCM Piotr Fehler
Dr Aldona Zielińska - Perlińska - ordynator Oddziału Rehabilitacji w Pleszewskim Centrum Medycznym została nominowana w plebiscycie ,,Głosu Wielkopolskiego'' Eskulap 2015

Eskulap 2015 - lekarz specjalista Aldona Zielińska - Perlinska - ordynator oddziału rehabilitacji Pleszewskiego Centrum Medycznego

Jej największą satysfakcję daje jej możliwość niesienia pomocy i rozwiązywanie problemów ruchowych pacjentów.
Rehabilitacja to jej wielka pasja, dzięki czemu ciągle dąży do pogłębiania wiedzy i dalszego rozwoju.
Szuka i próbuje zrozumieć naturę problemu pacjenta i pomóc mu w najlepszy możliwy sposób. Stawia na szczerość w relacji z podopiecznymi, dlatego nie boi się mówić o pojawiających się trudnościach w terapii.
Nigdy nie kieruje się schematami postępowania, a indywidualne podejście do pacjenta uważa za podstawę prowadzonych przez siebie terapii.

Taka jest doktor Aldona Zielińska - Perlińska, ordynator na Oddziale Rehabilitacji w Pleszewskim Centrum Medycznym, która została nominowana do plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego” - Eskulap 2015. Aby na nią zagłosować wystarczy wysłać sms o treści: SPE.27 na numer72355 (koszt każdego sms: 2,46 zł z VAT).
Z jej praktyki wynika, że ilu pacjentów, tyle różnych problemów, schorzeń i dolegliwości. Bez zastosowania metod, które pozwalają zindywidualizować proces usprawniania, takich jak PNF, neuromobilizacje, zabiegi fizykoterapeutyczne, współczesna rehabilitacja wydaje się być niemożliwa.

Składową tego procesu jest również korzystanie z wysokiej klasy sprzętu medycznego, za pomocą którego wykonywane są zabiegi laseroterapii, elektroterapii czy magnetoterapii, gdzie wskazaniem do ich zastosowania są między innymi stany bólowe i zapalne. Ta mnogość, wybór, swoboda w ich doborze, jaką ma dzisiaj rehabilitant, pozwala pomóc pacjentowi w walce o przywrócenie funkcjonalności.

Chociaż swoje początki dzisiaj wspomina z sentymentem, to jak mówi, wiedziała, czego chce… Aldona Zielińska - Perlińska już od samego początku prosiła ówczesną dyrektorkę szpitala doktor Adelę Gralę - Kałużną o możliwość robienia specjalizacji z zakresu rehabilitacji medycznej.

Dzisiaj może śmiało powiedzieć, że prawie 20 lat które poświęciła na pracę w pleszewskim szpitalu, pozwoliły nabyć doświadczenia, które cały czas procentuje.Tutaj spotyka pacjentów z różnych oddziałów, z różnymi schorzeniami. Aby im sprosta, ciągle się doskonali. - Rehabilitacja medyczna pozwala uzdrowić pacjentów po uszkodzeniach ośrodkowego i obwodowego układu ruchu, czy w zwyrodnieniach kręgosłupa - tłumaczy Zielińska - Perlińska.

Nic bardziej jej nie uskrzydla, jak zadowolenie pacjenta, który częstokroć w trudnej sytuacji, wydawać by się mogło bez wyjścia, zdrowieje, wraca do sprawności, a autorem tego powrotu do zdrowia jest również fizjoterapeuta.
Chęć pomagania nie kończy się u niej na szpitalnych korytarzach. Choć wolnych chwil nie ma zbyt wiele, to stara się wraz z całą rodziną jeździć do schroniska, czy przytuliska, aby odwiedzić bezpańskie psy i wyjść z nimi na krótki spacer.

Nie można pominąć faktu, iż praca w szpitalu uczy jeszcze jednej niezmiernie istotnej umiejętności, a mianowicie współpracy. Bez niej proces usprawniania jest właściwie niemożliwy. Dlatego, jak na ordynatora przystało, nie zapomina o swoim zespole, z którym dba o pacjentów. - Mamy cały zespół fizjoterapeutów przeszkolonych w zakresie metod neurofizjologii - zaznacza doktor.

Tę współpracę chwalą sobie również pacjenci Oddziału Rehabilitacyjnego pleszewskiego szpitala.
- Panią doktor zawsze można spotkać na korytarzu uśmiechniętą od ucha do ucha. Przystanie i zapyta, jak się człowiek czuje - podkreśla jedna z kuracjuszek, która do Pleszewskiego Centrum Medycznego przyjeżdża z Kalisza. – Takiej rodzinnej atmosfery i takiego podejścia do chorych jak tutaj, nie spotkałam w żadnym innym szpitalu – dodaje.

Podkreśla, że człowiek o wiele szybciej w takiej atmosferze, wśród takich lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów dochodzi do zdrowia. Trzeba dodać, że średni pobyt pacjenta na oddziale, trwa około czterech tygodni, a w przypadku rehabilitacji neurologicznej okres ten może wydłużyć się nawet do trzech miesięcy.
- Pacjenci po przyjęciu są poddawani testom funkcjonalnym, aby ocenić stopień dysfunkcji i rozpisać kartę indywidualnego procesu usprawnienia - tłumaczy ordynator.

Wkrótce wraz z pacjentami przeprowadzi się do nowego oddziału, ale już od dawna może postawić znak równości, kiedy myśli: „Moja praca, moja pasja” .

Na ordynator Oddziału Rehabilitacji należy wysłać sms o treści: SPE.27 na numer 72355

WYNIKIWYNIKI

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto