Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ekumeniczne rekolekcje w Borowie [ZDJĘCIA]

Andrzej Rajewicz
Ekumeniczne rekolekcje w Borowie
Ekumeniczne rekolekcje w Borowie Gimnazjum w Borowie
Ekumeniczne rekolekcje w Borowie odbyły się w tamtejszym gimnazjum im prof. Stanisława Kielicha. W ramach rekolekcji uczniowie klas III czempińskiego gimnazjum odwiedzili m.in.Klasztor na Jasnej Górze.

Ekumeniczne rekolekcje w Borowie odbyły się w tamtejszym gimnazjum im prof. Stanisława Kielicha. W ramach rekolekcji uczniowie klas III czempińskiego gimnazjum odwiedzili m.in.Klasztor na Jasnej Górze. Część uczniów pozostało na czas rekolekcji w szkole. Dla nich to m.in. dr hab. Elżbieta Wojcieszek z Instytutu Pamięci Narodowej wygłosiła wykład na temat duszpasterstwa w Polsce od 1945 r. do 1989.

Podczas rekolekcji zajęcia z gimnazjalistami prowadziły także zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża z Lubonia. Większość uczniów klas II wzięła również udział w wyjazdach do cerkwi prawosławnej oraz kościoła ewangelicko- augsburskiego w Poznaniu. Gimnazjaliści mogli zobaczyć różnice, ale i podobieństwa różnych wyznań. Uczniowie klas I mieli okazję zwiedzić także Ostrów Tumski w Poznaniu.

Plebiscyt "Kobieta Przedsiębiorcza"

- Już od kilku lat rekolekcje w Gimnazjum im. prof. Stanisława Kielicha w Borowie mają bardzo wyjątkowy charakter. Są częścią dużego projektu, który można scharakteryzować w trzech słowach: wiara, ekumenizm i historia. Do wieloletniej tradycji naszej szkoły należą rekolekcyjne wyjazdy uczniów klas III do Częstochowy na Jasną Górę - tłumaczy Urszula Grabowska, katechetka w Gimnazjum w Borowie, współorganizatorka rekolekcji.

- Po raz pierwszy znalazłam się w miejscu gdzie rodził się polski kościół i nasza państwowość - powiedziała Anna Kasperek, uczennica klasy I d. - Mieliśmy okazję zwiedzić seminarium duchowne w Poznaniu, Archiwum Archidiecezjalne, gdzie obejrzeliśmy rękopisy i starodruki. Największe jednak wrażenie zrobiła na mnie poznańska katedra i jej podziemia, gdzie znajdują się przypuszczalnie groby Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Dzięki tej wyprawie mogliśmy dotknąć wydarzeń, których niebawem będziemy się uczyć na lekcji historii - dodała Anna Kasperek.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto