Znów przegrały mecz w ostatnich sekundach

Wiesław Łuczak
Koszykarki poznańskiego INEA/AZS specjalizują się w tym sezonie w przegrywaniu meczów we frajerski sposób. Wczoraj doznały kolejnej takiej porażki ulegając w sali przy ulicy Chwiałkowskiego drużynie Utex/ROW Rybnik ...

Koszykarki poznańskiego INEA/AZS specjalizują się w tym sezonie w przegrywaniu meczów we frajerski sposób. Wczoraj doznały kolejnej takiej porażki ulegając w sali przy ulicy Chwiałkowskiego drużynie Utex/ROW Rybnik 56:57.

Ta przegrana sprawia, że akademiczki ukończą zasadniczy sezon prawdopodobnie na ósmej pozycji. Początek spotkania wcale nie zwiastował porażki poznanianek. Rozpoczęły one bowiem od prowadzenia 6:0, a gdy w piątej minucie za trzy punkty trafiła dobrze grająca wczoraj Beata Krupska-Tyszkiewicz było już 11:4 dla INEA/AZS. Druga kwarta była już bardziej wyrównana, dobrze w rybnickim zespole spisywały się zagraniczne zawodniczki. Szczególnie Amerykanka Marquetta Dickens, ale nadal przeważał poznański zespół, co zawdzięczać może w dużej mierze Joannie Jarkowskiej. Ta bowiem robiła pod koszem co mogła, natomiast fatalnie wprost prezentowała się najwyższa z poznanianek Reda Aleliunaite- -Jankowska. Dość powiedzieć, że grając ponad 36 minut zdobyła zaledwie dwa punkty. Pudłowała spod kosza fatalnie, również w zbiórkach niczym nie imponowała.