Zmagania miłośników gry w kopa [ZDJĘCIA]

Andrzej Rajewicz
Zmagania miłośników gry w kopa
Zmagania miłośników gry w kopa Kościański Stowarzyszenie Kopa Sportowego
Zmagania miłośników gry w kopa. W sobotę 7 stycznia w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został III turniej kopa sportowego XI edycji Grand Prix Powiatu Kościańskiego, nad którym patronat sprawował Jacek Nowak - burmistrz Krzywinia.

W turnieju wzięło udział 168 zawodników w tym 5 zawodniczek. W turnieju najlepszym okazał się Mirosław Kaźmierczak z Jarogniewic w gminie Czempiń. Najlepszy zawodnik zdobył 18 punktów dużych i 133 punkty małe. Najlepszy zawodnik sobotnich zawodów zdobył Puchar Burmistrza Krzywinia Jacka Nowaka.

W czołowej dziesiątce kolejne miejsca w sobotnim turnieju zajęli: Lech Nowak z Przysieki Polskiej, Rafał Drozda z Kościana, Przemysław Górski z Kościana, Tadeusz Fabiś z Donatowa, Klemens Dudziak ze Starych Oborzysk, Marcin Jędrzejczak z Krzyżanowa, Grzegorz Ratajczak z Kurzej Góry, Mirosław Witczak z Żabna i Oskar Walenciak z Jasienia. Klasyfikację kobiet wygrała Klaudia Wojtkowiak z Kościana wyprzedzając bardziej doświadczone zawodniczki.

- Dla Klaudii jest to największy sukces w krótkiej karierze „kopiarskiej” a uzyskany wynik 14 punktów dużych to jest jej „życiówka” jak sama to nazwała - mówi Grzegorz Ratajczak, prezes kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego. Organizatorzy III turnieju odbywającego się w ramach Grand Prix powiatu kościańskiego przygotowali nagrody dla 37-miu najlepszych zawodników dnia.- Był to jeden z najbardziej zaciętych turniejów, w którym aż sześciu czołowych zawodników zdobyło tyle samo tj. 18 dużych punków, a o kolejności zajętych miejsc decydowały małe punkty - tłumaczy G. Ratajczak.

W klasyfikacji generalnej GP po trzech rundach prowadzi Leszek Nowak z Przysieki Polskiej, który zgromadził 53 punkty duże i 397 małych. Kolejne miejsca zajmują : Zbigniew Basiura z Racotu, Jan Gigoń z Głuchowa, Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego, Andrzej Chumski z Kościana, Waldemar Gorynia z Katów, Tadeusz Fabiś z Donatowa, Zbigniew Ratajczak z Wolsztyna, Sebastian Skrzypczak z Krzywinia i Klemens Dudziak ze Starych Oborzysk.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix powiatu kościańskiego odbędą się 28 stycznia w szpitalu neuropsychiatrycznym. Piąty etap zawodów odbędzie się 19 lutego, natomiast 11 marca o godzinie 19.00 odbędą się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego. 25 marca KSKS zaprasza na Mistrzostwa Gminy Kościan. - W ramach naszych tegorocznych zawodów planujemy jeszcze turniej o Puchar Sołtysa wsi Donatowo, które odbędą 22 kwietnia oraz zawody o szablę Generała Chłapowskiego w Turwi, które odbędą się 3 maja br. Trzeciego czerwca zapraszamy również na mistrzostwa gminy Czempiń - mówi Grzegorz Ratajczak.