Zawody Jeździeckie o Puchar Powiatu Chodzieskiego w Podstolicach

Piotr Ślęzak
W sobotę 29 czerwca w Podstolicach odbyły się Zawody Jeździeckie o Puchar Powiatu Chodzieskiego.

W sobotę 29 czerwca w Podstolicach odbyły się Zawody Jeździeckie o Puchar Powiatu Chodzieskiego. Głównym organizatorem jest działająca od 2016 roku na terenie Powiatu Chodzieskiego Fundacja Karino.
Współorganizatorami całego cyklu są: Starostwo Powiatowe w Chodzieży, Gmina Budzyń, Miasto i Gmina Szamocin oraz Gmina Chodzież.
JPPCH składa się z trzech etapów kwalifikacyjnych oraz etapu finałowego.
1 kwalifikacje Zawody w Podstolicach z GP Gminy Budzyń – 29.06.2019 r.
2 kwalifikacje Zawody w Szamocinie z GP Miasta i Gminy Szamocin– 07.08.2019 r.
3 kwalifikacje Zawody w Milczu z GP Gminy Chodzież – 10.08.2019 r.
4 Finał w Hotelu Sypniewo – GP Powiatu Chodzieskiego – 21.09.2019
W Podstolicach dodatkowo współorganizatorem było Sołectwo Podstolice i Koło Gospodyń Wiejskich i Chłopa, które przygotowało zabawy dla dzieci, smaczny poczęstunek i zabawę.
Zawody otworzył wicewójt Piotr Jankowski i prezes Fundacji Karino Rafał Pisarek

Zawody JUNIOR 2019 - Etap I Podstolice

Konkurs Pony Games była to zabawa dla dzieci i bardzo początkujących jeźdźców
W tym konkursie wszyscy uczestnicy zajęli pierwsze miejsce (konkurs dokładności).
Nagrody specjalne ufundowane zostały przez Lasy Państwowe Nadleśnictwo Podanin, które otrzymali: Janek Krzeszewski za najszybsze pokonanie trasy oraz Alicja Kępa jako najmłodsza uczestniczka zawodów (3 lata)

Konkurs Mini LL wygrała Julia Ciesielska (Sekcja Jeździecka Turzyn) - ASKANA
Konkurs LL wygrała Zofia Dendek (Stajnia Anielin) - BOND
Konkurs L wygrał Klaudiusz Jach (KJ Sokół Damasławek) – ALISTER- aktualny Mistrz Polski Juniorów.