18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

XXVII Śremski Halowy Turniej Drabiny Hakowej. Zobacz, jak poradzili sobie nasi strażacy

MJ
W czwartek (8.11) 60 strażaków z 9 komend powiatowych i miejskich z całego województwa oraz ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu rywalizowało podczas XXVII Śremskiego Halowego Turnieju Drabiny Hakowej. Ich zadaniem było jak najszybsze przebiegnięcie kilkudziesięciu metrów i wejście przy pomocy drabiny z hakiem na trzecie piętro specjalnej drewnianej ściany, znajdujej się w sali gimnastycznej naszej komendy. Śremianie niestety nie poradzili sobie najlepiej. W klasyfikacji drużynowej byli ostatni, najlepszy z nich - Mirosław Antoniewicz - zajął dopiero 49. lokatę. Najlepszy okazał się Szymon Woźniak z Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu - uzyskał czas 16,28 s. Za nim uplasował się Tomasz Musiał z KM PSP w Lesznie, a ostatni na podium był Krzysztof Gajewski z KP PSP w Pile. W klasyfikacji drużynowej najlepsza była komenda pilska. Na drugim miejscu znaleźli się strażacy z Ostrowa Wlkp., a na trzecim - z KM w Kaliszu. Bieg Mistrzów o puchar redaktora prowadzącego "Tygodnika Śremskiego" wygrał Tomasz Musiał. Strażak z Leszna otrzymał od nas dodatkowy puchar.