W derbach Poznania górą INEA/AZS

Wiesław Łuczak
Derbowe spotkanie koszykarek wzbudzało wielkie emocje, ale na boisku takowych nie było wiele. Jedynie w pierwszej kwarcie walka była bardzo zażarta, w drugiej znaczną przewagę uzyskały akademiczki, korzystny rezultat ...

Derbowe spotkanie koszykarek wzbudzało wielkie emocje, ale na boisku takowych nie było wiele. Jedynie w pierwszej kwarcie walka była bardzo zażarta, w drugiej znaczną przewagę uzyskały akademiczki, korzystny rezultat utrzymały do końca spotkania i wygrały 78:62.

Dzięki temu zwycięstwu zapewniły sobie miejsce w czołowej ósemce play-off. MUKS teoretycznie ma jeszcze na to szanse, ale są one iluzoryczne. Oba zespoły przystąpiły do spotkania bardzo skoncentrowane i gra była wyrównana. Początkowo nawet minimalnie prowadził MUKS, pierwsza kwarta zakończyła się remisem. Głównie była to zasługa Okeishy Howard, która w początkowych dziesięciu minutach spisywała się bardzo dobrze. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej kwarcie. Akademiczki rozpoczęły ją od trafienia Beaty Krupskiej- -Tyszkiewicz za trzy punkty. W 24. minucie meczu MUKS po rzucie Howard prowadził w tym meczu po raz ostatni 26:25. A później już rosła przewaga zespołu INEA/AZS. Podopieczne trenera Romana Habera imponowały zwłaszcza rzutami za trzy punkty.