Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza - wydział historyczny

[email protected]
ul. Św. Marcin 78, 61-809 Poznań Tel. (061) 8294701, 8294707 - studia stacjonarne archeologia Tryb I „nowa matura“ 1. Wyniki egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów zdawanych na poziomie ...

ul. Św. Marcin 78, 61-809 Poznań
Tel. (061) 8294701, 8294707 - studia stacjonarne

archeologia

Tryb I „nowa matura“
1. Wyniki egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów zdawanych na poziomie podstawowym i rozszerzonym: historii oraz geografii; w przypadku równej liczby punktów dodatkowym kryterium będą punkty z następujących przedmiotów zdawanych pisemnie: języka łacińskiego i kultury antycznej, języka greckiego i kultury antycznej, języka obcego nowożytnego; w przypadku braku kandydatów posiadających na świadectwie dojrzałości wyżej wymienione przedmioty lub gdyby wystąpiła równa liczba punktów, o przyjęciu decydować będzie ranking punktów z historii.

Tryb II „stara matura“
1. Rozmowa kwalifikacyjna z historii oraz zainteresowań archeologią,
2. Kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są punkty uzyskane z zewnętrznego egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów zdawanych obowiązkowo: języka polskiego, języka obcego nowożytnego oraz historii

LAUREACI OLIMPIAD
Laureaci i finaliści eliminacji centralnych Olimpiady Historycznej przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego.

Etnologia

Tryb I „nowa matura“
Wyniki z egzaminu maturalnego:
1. pisemnego i ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego pisemnego i ustnego egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego lub języka mniejszości narodowej.
2. przedmiotu obowiązkowego wybranego przez kandydata;
3. pisemnego z przedmiotu dodatkowego zdawanego na poziomie rozszerzonym.

Tryb II „stara matura“
1. egzamin testowy z elementów historii i geografii oraz wiedzy o społeczeństwie
2. kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są punkty uzyskane z zewnętrznego egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów zdawanych obowiązkowo: języka polskiego, języka obcego nowożytnego oraz z dowolnego przedmiotu humanistycznego do wyboru lub geografii.

LAUREACI OLIMPIAD
Historycznej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Wiedzy Filozoficznej oraz Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego.

Historia, historia specjalność archiwistyka, historia specjalność kultura polityczna, historia specjalność socjoekonomika,

Tryb I „nowa matura“
Uwzględniane są następujące wyniki z egzaminu maturalnego:
1. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z historii
2. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie przynajmniej podstawowym oraz ustnego z j. polskiego
3. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie przynajmniej podstawowym oraz ustnego z języka obcego nowożytnego; w przypadku zdawania egzaminu maturalnego z dwóch języków obcych nowożytnych, pod uwagę będzie brany ten, z którego kandydat uzyskał wyższy wynik.

Tryb II „stara matura“
egzamin ustny z historii,
kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są punkty uzyskane z zewnętrznego egzaminu maturalnego z historii oraz zewnętrznego i wewnętrznego egzaminu maturalnego z języka polskiego i języka obcego; przy równej liczbie punktów dodatkowo wlicza się wiedzę o społeczeństwie.

LAUREACI OLIMPIAD
Laureaci i finaliści eliminacji centralnych Olimpiady Historycznej oraz laureaci eliminacji centralnych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego.

Historia sztuki

Tryb I „nowa matura“
Uwzględniane są następujące wyniki z egzaminu maturalnego, za które można uzyskać maksymalnie 400 punktów:
1. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z języka polskiego
2. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z historii sztuki
3. rozmowa kwalifikacyjna z zakresu historii sztuki - dotyczy kandydatów bez wyniku egzaminu maturalnego z historii sztuki.

Tryb II „stara matura“
1. rozmowa kwalifikacyjna z języka polskiego i historii sztuki,
2. kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są wyniki egzaminu maturalnego w części wewnętrznej i zewnętrznej, a także rozmowa kwalifikacyjna z zakresu historii sztuki; w przypadku gdy przedmiotem maturalnym jest historia sztuki, kandydat zostanie zwolniony z rozmowy kwalifikacyjnej.

LAUREACI OLIMPIAD
Laureaci eliminacji centralnych Olimpiad: Artystycznej, Historycznej, Literatury i Języka Polskiego przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego.

Muzykologia

Tryb I „nowa matura“
Uwzględniane są następujące wyniki z egzaminu maturalnego, za które można uzyskać maksymalnie 400 punktów:
1. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z języka polskiego,
2. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z historii muzyki
3. rozmowa kwalifikacyjna na temat zainteresowań kandydata historią i teorią muzyki - dotyczy kandydatów bez wyniku egzaminu maturalnego z historii muzyki.

Tryb II „stara matura“
rozmowa kwalifikacyjna z języka polskiego oraz zainteresowań historią i teorią muzyki,
Kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są wyniki egzaminu maturalnego z języka polskiego rozmowa kwalifikacyjna z zakresu historii i teorii muzyki; w przypadku, gdy przedmiotem maturalnym jest historia muzyki, kandydat zostanie zwolniony z rozmowy kwalifikacyjnej.

LAUREACI OLIMPIAD
Laureaci eliminacji centralnych Olimpiady Artystycznej oraz laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Muzyce Współczesnej przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego. Laureaci eliminacji centralnych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zwolnieni są z części rozmowy kwalifikacyjnej dotyczącej języka polskiego.

Stosunki międzynarodowe specjalność wschodoznawstwo

Tryb I „nowa matura“
Uwzględniane są następujące wyniki z egzaminu maturalnego:
1. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z języka polskiego
2. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z historii.

Tryb II „stara matura“
1. egzamin testowy z języka polskiego i historii
2. egzamin ustny z języka polskiego i historii,
3. kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są punkty uzyskane z zewnętrznego egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów: języka polskiego i historii, a także rozmowa kwalifikacyjna z zakresu zainteresowań wschodoznawczych kandydata np. w zakresie polityki, gospodarki, historii, sztuki, muzyki, literatury oraz ogólnej orientacji w bieżącej problematyce Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Syberii.

LAUREACI OLIMPIAD
Laureaci eliminacji centralnych Olimpiad: Historycznej, Języka Angielskiego, Języka Francuskiego, Języka Niemieckiego, Języka Rosyjskiego, Literatury i Języka Polskiego, Wiedzy Ekonomicznej, Wiedzy Filozoficznej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Wiedzy o Prawach Człowieka oraz Olimpiada Losy Polaków na Wschodzie przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto