Trwa świetna passa Dudy

Wiesław Łuczak
Trwa bardzo dobra passa koszykarek leszczyńskiego PKM Duda/PWSZ Leszno. Wczoraj zespół ten odniósł kolejne zwycięstwo pokonując KK/AZS Jelenia Góra 66:40.To siódmy triumf leszczynianek w bieżącym sezonie.

Miejscowe nie miały najmniejszych problemów z rozstrzygnięciem tego spotkania na swoją korzyść. Drużyna z Jeleniej Góry jest tak słaba, że we wtorek nie potrafiła pokonać nawet złożony z uczennic zespół Arcus/SMS Łomianki, ulegając mu 57:67.Anawet nie potrafiły przyjechać na czas do Leszna, pojawiły się na parkiecie w czasie, gdy powinna się już kończyć pierwsza połowa spotkania. Od początku na parkiecie dominowały leszczynianki. Bardzo skuteczna w ich zespole była Martyna Koc, po jej trafieniu i wcześniejszym rzucie za trzy Edyty Krysiewicz PKM Duda w 13. minucie meczu prowadził 22:12. Koc nie tylko zdobywała wiele punktów, ale także skutecznie grała pod tablicami Zespół z Leszna do przerwy prowadził 32:16 i wiadomo było, że tylko on może zwyciężyć. W drugiej połowie zaczęła spod kosza trafiać Agnieszka Budnik, najskuteczniejsza zawodniczka w zespole gospodyń, i w trzeciej kwarcie przewaga miejscowych wzrosła. Ostatnie dziesięć minut nie miało już żadnego znaczenia dla losów spotkania.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?