Sukces piłkarzy z Czempinia [Zdjęcia]

Andrzej Rajewicz
Sukces piłkarzy z Czempinia
Sukces piłkarzy z Czempinia UKS AS Czempiń
Sukces piłkarzy z Czempinia, czyli zawodnicy UKS AS Czempiń zajęli drugie miejsce w pucharze Challenge Cup w największym w Polsce turnieju piłki nożnej dla chłopców Wrocław Trophy.

Sukces piłkarzy z Czempinia, czyli zawodnicy UKS AS Czempiń zajęli drugie miejsce w pucharze Challenge Cup w największym w Polsce turnieju piłki nożnej dla chłopców Wrocław Trophy. Chłopcy z Czempinia startowali w kategorii U-10, a w rozgrywkach rywalizowali młodzi piłkarze w 9 kategoriach wiekowych.

- W turnieju udział wzięło ponad 200 drużyn (ok. 2500 zawodników) z 18 państw. Nasi zawodnicy wystąpili w kategorii U-10 (rocznik 2005 i młodsi). Kategoria ta była najliczniej obsadzona, składała się z 39 drużyn. Chłopcy awansowali do finału w kategorii U-10, w którym ulegli drużynie Olympic Wrocław. Drugie miejsce jednak i tak jest wspaniałym sukcesem - mówi Andrzej Jankowski, pełnomocnik burmistrza Czempinia ds. sportu i turystyki.

W pierwszej fazie turnieju zawodnicy z Czempinia trafili do grupy C gdzie rywalizowali z FC Novy Bor (Czechy), PUKS Karol Wadowice oraz WKS Gwardia Warszawa (jak się później okazało zwycięzcami całego turnieju). Grupę wygrała Gwardia Warszawa i to ona awansowała do ścisłego finału. Natomiast młodzi czempiniacy awansowali do rozgrywek Challenge Cup. W grupie A zmierzyli się z FK Kohouti Rokycany (Czechy) oraz TJ Spartak Horni Slavkov (Czechy).

Po zaciętych, ale zwycięskich meczach zajmując pierwsze miejsce w grupie A zawodnicy UKS AS Czempiń awansowali do finału rozgrywek Challenge Cup. W meczu finałowym młodzi piłkarze po dobrej walce i emocjonującym spotkaniu ulegli drużynie Olympic Wrocław 2-1 i tym samym zajęli drugie miejsce w rozgrywkach Challenge Cup.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!