Stal Pleszew – Pogoń Trębaczów 2:1, Wygrana po ciężkim boju[FOTKI]

Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew - Pogoń Trębaczów 2:1
Stal Pleszew - Pogoń Trębaczów 2:1 Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew po ciężkim boju wygrała z Pogonią Trębaczów 2:1, mimo iż Stal grała w osłabionym składzie

Tak jak mogliśmy się spodziewać, piłkarze Jarosław Karnasiewicza, Pogoń Trębaczów postawili wysoko poprzeczkę, zespołowi Łukasza Bandosza, który to zespół wystąpił w mocno osłabionym składzie.

W tym spotkaniu nie mogli zagrać Adrian Chojnacki, Łukasz Jańczak, Jacek Majkowski – kontuzje czy też Dawid Pera, który przebywa w podróży poślubnej. Jednak pleszewska młodzież do momentu strzelenia bramki przez Alana Manna, posiadała zdecydowaną przewagę i kwestią czasu było trafienie do bramki Pogoni Trębaczów.

Już w 6’ pięknym dośrodkowaniem popisał się Emil Poczta, a w polu karnym głowa piłkę trafił Remigiusz Korzeniewski, jednak to uderzenie minimalnie minęło światło bramki Mariusza Lendy. Dwie minuty później Tomasz Zawada odbiera piłkę obrońcy Pogoni, jednak uderzenie pleszewskiego pomocnika zostaje zablokowane prze obrońcę. W 14’ mocnym uderzeniem z 14 metrów popisał się Patryk Biegański, który uderzał z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Szymona Augustyniaka, jednak doskonałym refleksem popisał się golkiper Pogonii. W 28’ Zawada z rzutu wolnego wprost na głowę Korzeniewskiego ten minimalnie obok bramki. Cztery minuty później pleszewianie objęli prowadzenie w tym spotkaniu po dośrodkowaniu Zawady piłkę do siatki Pogoni, skierował Alan Mann. Po zdobyciu prowadzania pleszewianie oddali inicjatywę gościom, którzy stwarzali sobie sytuacje strzelecki, w najlepszej okazji w 42’ strzał Patryka Ignasiaka, obronił Krzysztof Śledzianowski.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie nadal goście dążyli do zdobycia bramki dającej wynik remisowy i w 55’ po rzucie wolnym wykonywanym przez Jakuba Kowalika, piłkę do siatki skierował Karol Latusek. Jednak trzy minuty później w polu karnym, faulowany był Zawada, a sędzia spotkania Damian Maj nie miał innej możliwości jak wskazać na rzut karny. Do piłki podszedł Krystian Benuszak i pokonał golkipera Pogoni i Stal obkuła prowadzenie w tym spotkaniu. W 76’ Benuszak z ostrego kąta trafia w boczną siatkę. W 80’ Miłosz Białas prostopadłym podaniem obsługuje Korzeniewskiego, Aten wślizgiem starał się zaskoczyć bramkarza gości. Trzy minut później Zawada uderzył potężnie z rzutu wolnego z 25 metrów a Lena popisał się doskonała interwencją. Już w doliczonym czasie gry w pierwszej minucie tego czasu sam na sam z golkiperem Pogoni, wyszedł Benuszak, jednak jego uderzenie trafia w słupek bramki i wychodzi na rzut autowy.
Już za tydzień pleszewianie wybierają się do Skarszewa, na pojedynek z Victorią, spotkanie to odbędzie się o godz. 11.00 i zapewnie nie będzie należało do łatwych pojedynków, wiec zarząd, trener oraz piłkarze zapraszają kibiców na to spotkanie celem dopingowania zespołu.

Stal Pleszew – Pogoń Trębaczów 2:1 (1:0)
1:0 Alan Mann 32’
1:1 Karol Latusek 55’
2:1 Krystian Benuszak 58’ karny

Stal Pleszew: Krzysztof Śledzianowski, Szymon Augustyniak, Krystian Benuszak, Patryk Maniak, Alan Mann, Miłosz Białas (69’ Szymon Kieliszewski), Patryk Biegański (65’ Adam Wojciechowski), Remigiusz Korzeniewski, Emil Poczta, Mateusz Raczyk (90’ Maciej Ostapowicz), Tomasz Zawada

Pogoń Trębaczów: Mariusz Lenda, Szymon Piekarski, Łukasz Kromka, Jakub Kowalik, Paweł Piekarski, Robert Krawczyk, Filip Latusek, Błażej Ostry, Mateusz Tuszyński (45’ Karol Latusek), Patryk Ignasiak, Paweł Kozłowski (76’ Grzegorz Jasiak)

sędziowie: Damian Maj, Dariusz Starczan, Adam Rzepczyk