Sensacyjny sukces Dudy w Polkowicach

Wiesław Łuczak
Sporą niespodziankę sprawiły koszykarki leszczyńskiego PKM Dudy/PWSZ, które pokonały w Polkowicach tamtejszy CCC 62:59. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg, a o sukcesie leszczynianek, które w lidze mają spore ...

Sporą niespodziankę sprawiły koszykarki leszczyńskiego PKM Dudy/PWSZ, które pokonały w Polkowicach tamtejszy CCC 62:59. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg, a o sukcesie leszczynianek, które w lidze mają spore aspiracje, zadecydowała znakomita trzecia kwarta wygrana 22:10.

Początek meczu nie zapowiadał sukcesu leszczyńskiego Dudy, bowiem miejscowe prowadziły od początku, a w 15. minucie nawet różnicą jedenastu punktów (28:17). Od tego momentu zaczęła się jednak skuteczna pogoń zespołu z Leszna, którego koszykarki systematycznie odrabiały straty, i po rzucie Edyty Kry-siewicz zdołały doprowadzić do remisu 28:28.
Trzecia kwarta w wykonaniu leszczynianek była znakomita. Między 25 a 27 minutą Krysiewicz, Agnieszka Makowska i Constance Jinks trafiły za trzy punkty i przyjezdne prowadziły 44:31, a po rzucie Olgi Żytomirskiej nawet 46:31.
Zdawało się, że Dudzie nic nie odbierze sukcesu. CCC jednak nie zrezygnował z walki. Trzema celnymi rzutami za trzy punkty popisała się Ilona Jasnowska i przewaga Dudy drastycznie stopniała. W 37. minucie było tylko 57:52 dla Dudy i końcówka spotkania była bardzo dramatyczna. Na 18 sekund przed końcową syreną po osobistych Jennifer Lacy CCC przegrywał już tylko 59:61.
Piłka jednak była w rękach leszczynianek i po faulu jeden rzut osobisty na sześć sekund przed końcem wykorzystała Anna Talarczyk, ustalając wynik meczu.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?