Salos Ostrów z medalami Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej [ZDJĘCIA]

Ryszard Binczak
Salos Ostrów z medalami Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej
Salos Ostrów z medalami Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej: Koszykarze Salosu Ostrów trenowani przez Damiana Kowalczyka pokonali w finale zespół z Suwałk 67:48 i zdobyli złote medale w kategorii A (rocznik 1996-97) Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej. Ich młodsi koledzy w kategorii B wywalczyli srebrne krążki.

Koszykarze Salosu w fazie grupowej za przeciwników mieli zespoły z Płocka oraz Środy Wielkopolskiej. Pojedynek z drużyną z Płocka był bardzo trudny. Rywale caly czas prowadzili. W czwartek kwarcie szkoleniowiec Salosu zarządził obronę na całym boisku i to był strzał w przysłowiową dziesiątkę.

Ostrowianie powoli zaczęli odrabiać straty, by w 39 minucie wyjść na prowadzenie 31:27. Na 27 sekund przed końcem meczu rywale trafili za trzy i Salos wygrywał tylko jednym punktem. Po wprowadzeniu piłki do gry sfaulowany został Jakub Jędrzejak. Kapitan Salosu pewnie wykorzystał rzuty wolne. Następnie faulowali ostrowianie, ale przeciwnicy trafili tylko jeden rzut.

Po wznowieniu znów faulowany został Jakub Jędrzejak, który ponownie okazał się bezbłędny na linii rzutów wolnych. Ostatecznie Salos wygrał 36:31.

W finałowym meczu ostrowianie spotkali się z zespołem z Suwałk. Do przerwy był remis 37:37. W połowie trzeciej kwarty ostrowianie wyszli na prowadzenie po raz pierwszy po celnej trojce Kuby Jędrzejaka i nie oddali go do końca meczu wygrywając 67:48.

Skład zespołu: J. Jędrzejak, M. Kostrzewski, D. Krakowski, I. Jarmoła, Piotr i Paweł Jajtner, W. Berdzińskki, M. Chmielarz, N. Mrozek, N. Szcześniak.

Natomiast koszykarze Salosu trenowani przez Rafała Fabisia w kategorii B wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski. W eliminacjach zagrali z zespołem ze Świętochłowic wygrywając ten pojedynek 35:19. Następnie ograli zespół z Ełku 76:35. W finale ostrowianie nie sprostali graczeom z Nowej Rudy przegrywając 41:79.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Salos Ostrów z medalami Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej