Poznanianki dominowały przez całe spotkanie

Wiesław Łuczak
Koszykarki INEA/AZS w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań, ale stopniowo skutecznie odrabiają straty do zespołów ze środka tabeli. Po wygranej z Cukierkami/Odrą Brzeg, wczoraj w wyjazdowym spotkaniu w Łomiankach z ...

Koszykarki INEA/AZS w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań, ale stopniowo skutecznie odrabiają straty do zespołów ze środka tabeli. Po wygranej z Cukierkami/Odrą Brzeg, wczoraj w wyjazdowym spotkaniu w Łomiankach z zespołem Arcus/SMS PZKosz zwyciężyły 89:54.

Sukces był spodziewany, akademiczki grały bowiem z najsłabszym zespołem Ford Germaz Ekstraklasy, który w dorobku ma tylko jedno zwycięstwo. Poznanianki rozpoczęły mecz bardzo dobrze. Pierwsze punkty zdobyła Amy Sanders, a później trafiała spod kosza Joanna Jarkowska i akademiczki prowadziły 10:1. Dopiero wtedy pierwsze punkty dla miejscowych zdobyła Klaudia Sosnowska. Ale INEA/AZS dominował pod tablicami i utrzymywał przewagę dziesięciu punktów. Bardzo dobrze prezentowała się w pierwszej kwarcie Jarkowska, która zdobyła w tej części meczu aż 12 punktów. Na drugą kwartę poznanianki wyszły nieco rozluźnione, co rywalki w początkowych minutach wykorzystały i nieco zmniejszyly dystans. W ich zespole trafiały do kosza Magdalena Kaczmarska i Katarzyna Bednarczyk. Ale gdy akademiczki się zmobilizowały, znów na parkiecie panowały niepodzielnie. Jarkowską w zdobywaniu punktów dzielnie wspomagała Sanders.