Pocztowiec mistrzem

Jacek Pałuba
Dariusz Rachwalski (z prawej) i jego koledzy nie dali wczoraj szans ekipie Grunwaldu i obronili tytuł mistrzowski - FOT. SŁAWOMIR SEIDLER
Hokeiści poznańskiego Pocztowca potwierdzili swoją dominację w rozgrywkach halowych. Po nieudanym pierwszym meczu finałowym z Grunwaldem (6:10), wczoraj podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego pokonali wojskowych ...

Hokeiści poznańskiego Pocztowca potwierdzili swoją dominację w rozgrywkach halowych. Po nieudanym pierwszym meczu finałowym z Grunwaldem (6:10), wczoraj podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego pokonali wojskowych 10:2 i obronili tytuł mistrzowski. To trzynasty złoty medal Pocztowca, wywalczony w hali.

Sobotni mecz ułożył się po myśli zawodników Grunwaldu. Po pierwszej połowie zespół trenera Macieja Matuszyńskiego prowadził 5:2, wykorzystując przede wszystkim proste błędy rywali w grze obronnej. Kiedy w 42. minucie wojskowi wygrywali 2:7, stało się jasne, że tego dnia obrońcom mistrzowskiego tytułu będzie bardzo trudno odrobić straty. Co prawda jeszcze pięć minut przed końcem pocztowcy przegrywali tylko 6:8, ale znowu błędy w obronie sprawiły, że Grunwald szybko zdobył dwa gole i zwyciężył w tym spotkaniu 10:6. To była spora zaliczka przed decydującym meczem.