Pleszew - Demolka w Jedynce!

Marek Blandzi
Od wysokiej wygranej nowy sezon rozpoczęli koszykarze Open Florentyny
Od wysokiej wygranej nowy sezon rozpoczęli koszykarze Open Florentyny Marek Blandzi
W środowy wieczór drugoligowy sezon zainaugurowali koszykarze Open Florentyny. Rywalem pleszewian były rezerwy sopockiego Trefla. Gospodarze wygrali 112:58.

Zespół gości, który do hali przy ulicy Szkolnej dotarł na 10 minut przed planowanym początkiem spotkania, był tłem dla rutynowanej pleszewskiej ekipy.
Co prawda to przyjezdni za sprawą Davida Brembly objęli prowadzenie 2:0, ale w kolejnych akcjach miejscowi gracze nie pozostawili złudzeń rywalowi. W pierwszej części meczu pod koszem sopocian brylował zdobywca 18 punktów – Adam Kaczmarzyk. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również: Rafał Niesobski i Sławomir Buczyniak. Swój wkład w wysokie prowadzenie Open Florentyny miał również Karol Dębski. Po 20 minutach meczu pleszewianie wygrywali 53:20, jednak ostatnie punkty w pierwszej części spotkania zdobył koszykarz Trefla Łukasz Kociołek.

W 27 minucie - po trafieniu Buczyniaka - pleszewianie prowadzili już 75:27. W tym momencie kibice zastanawiali się jedynie, kto zdobędzie setny punkt. Jak się okazało, jego autorem w 36 minucie gry był rozgrywający świetne zawody Kaczmarzyk. Chwilę później na parkiecie pojawił się 14-letni Szymon Ryżek. Trener Andrzej Kowalczyk postawił na rodowitego pleszewianina, jako że lekki uraz wykluczył z meczu m.in. Jakuba Szymczaka. Na ławce rezerwowych zasiadł także „w cywilnym stroju” Piotr Gacek. Do rozpoczęcia spotkania nie zostały załatwione wszystkie formalności, stąd też nie mogłem zagrać, ale już wkrótce będę do dyspozycji trenera – wyjaśnił koszykarz Open Florentyny. Tymczasem spotkanie zakończyło się celnym trafieniem Tomasza Zybera i w ten sposób pleszewianie zwyciężyli różnicą aż 54 punktów! Wygrana oczywiście cieszy, ale nie popadłbym w euforię – powiedział po syrenie kończącej mecz trener gospodarzy Andrzej Kowalczyk. W zespole z Sopotu występowali młodzi koszykarze, którzy mają jeszcze czas na odnoszenie sukcesów w dorosłej koszykówce. Natomiast w prowadzonej przeze mnie drużynie na pochwałę zasłużyli wszyscy zawodnicy!

Open Florentyna Pleszew - Trefl II Sopot 112:58 (37:11, 18:9, 31:16, 26:22)

Open Florentyna: Kaczmarzyk 28, Buczyniak 22, Niesobski 21, Żurawski 13, Czech 10, Stokłosa 7, Dębski 6, Zyber 4, Szczęsny 1, Ryżek 0.

Trefl: Put 17, Shenk15, Kociołek 8, Stalicki 6, Lebiedziński 3, Brembly 3, Kujon 2, Hanke 2, Jaśkiewicz 2, Małgorzaciak 0, Patoka 0.