PIERWSZA LIGA - Pewne zwycięstwo koszykarzy Politechniki Poznańskiej

Marek Lubawiński
Marcin Stokłosa (z lewej), Grzegorz Radwan oraz ich koledzy z Politechniki Poznańskiej pewnie pokonali Big Star Tychy - FOT. ROMUALD KRÓLAK
Big Star Tychy to beniaminek pierwszoligowych rozgrywek. Jednak dwa pierwsze mecze w tym sezonie tyszanie pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść. W sobotnie popołudnie jednak zatrzymali ich koszykarze Politechniki ...

Big Star Tychy to beniaminek pierwszoligowych rozgrywek. Jednak dwa pierwsze mecze w tym sezonie tyszanie pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść. W sobotnie popołudnie jednak zatrzymali ich koszykarze Politechniki Poznańskiej, pewnie wygrywając 83:59.

Tym razem w Arenie było znacznie mniej widzów niż na inauguracyjnym spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg. Piłkarski pojedynek Lecha z Legią był tego pewnie przyczyną. Ale ci kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć koszykarskie starcie Politechniki Poznańskiej z Big Starem Tychy nie żałowali. Poznaniacy odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie, a tyszanie po dwóch wygranych po raz pierwszy schodzili z boiska pokonani. Pierwsza kwarta w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Krajewskiego była wręcz koncertowa. Prowadzenie po pierwszych 10 minutach 26:10 mówi swoje. Poznaniacy zbyt szybko chyba uwierzyli, że są wielcy. W drugiej kwarcie dominowali goście, ale potem na szczęście wszystko wróciło do normy.