Ostre strzelanie

Jacek Pałuba
Jedną niespodziankę zanotowaliśmy podczas pierwszych spotkań ćwierćfinałowych o mistrzostwo Polski seniorów. Trzy zwycięstwa zanotowały zespoły wyżej sklasyfikowane w tabeli i one są bliżej awansu do półfinału ...

Jedną niespodziankę zanotowaliśmy podczas pierwszych spotkań ćwierćfinałowych o mistrzostwo Polski seniorów. Trzy zwycięstwa zanotowały zespoły wyżej sklasyfikowane w tabeli i one są bliżej awansu do półfinału tegorocznych rozgrywek. Niespodziankę sprawił AZS AWF Poznań, który wygrał w Toruniu z Pomorzaninem.

Szczególne powody do zadowolenia maja gracze poznańskiego Grunwaldu, którzy rozgromili lokalnego rywala Wartę aż 17:0 (8:0). Jedynie w pierwszych dwudziestu minutach zieloni w miarę skutecznie stawiali opór liderowi tabeli po rundzie zasadniczej. Potem podopieczni trenera Macieja Matuszyńskiego wręcz rozbili przeciwników. Skutecznością w tym pojedynku popisali się dwaj zawodnicy wojskowych – Marcin Strykowski oraz Patryk Petrykowski – którzy zdobyli po pięć bramek. Zespół Grunwaldu zapewne już dzisiaj przypieczętuje swój awans do półfinału. Drugi mecz wojskowych z Wartą odbędzie się na stadionie AWF przy ul. Królowej Jadwigi o godzinie 18.00.

Rogowo bliżej półfinału

Swoją dobrą postawę w obecnych rozgrywkach potwierdzili gracze Rogowa, którzy wczoraj pokonali na swoim boisku Start Gniezno 4:1 (1:0). Dzisiaj o godzinie 16.00 dojdzie w Gnieźnie na sztucznej nawierzchni do drugiego pojedynku obu drużyn. Z pewnością gospodarze zdecydowanie lepiej będą się czuli na tym boisku, ale goście mogą postawić twarde warunki gry. Gdyby wygrał Start, wtedy w niedzielę dojdzie do decydującego spotkania w Rogowie.

Mistrz był lepszy

Wygraną zanotował także mistrz Polski – Pocztowiec Poznań. Podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego mieli sporą przewagę nad ekipą Gąsawy, ale grali nieskutecznie. Pierwszego gola pocztowcy zdobyli dopiero w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a poznaniacy nadal mieli źle ustawione celowniki. Goście zdobyli kontaktowego gola w 53. minucie z rzutu karnego, ale Pocztowiec wreszcie wykorzystał jeden z krótkich rogów i wygrał 3:1. Dzisiaj w Gąsawie dojdzie do drugiego starcia obu zespołów (godzina 16.00) i jeśli wygra Pocztowiec, awansuje do półfinału. Gdyby zwyciężyli gospodarze, trzeci pojedynek rozegrany zostanie w Poznaniu w niedzielę o godzinie 11.00.

Niespodzianka akademików

Poznańscy akademicy raczej niespodziewanie wygrali w Toruniu z Pomorzaninem 2:0 (1:0). Podopieczni trenera Jerzego Jóskowiaka już w piątej minucie spotkania objęli prowadzenie, a potem bardzo umiejętnie rozbijali ataki gospodarzy. Kiedy w 55. minucie goście zdobyli drugiego gola, stało się jasne, że dojdzie do niespodzianki. Dzisiaj w Poznaniu ekipa AZS AWF stanie przed wielka szansa awansu do połfinału mistrzostw Polski. Początek meczu o godzinie 16.00

Tak grali w grupie południowej

Ostrovia Ostrów – Sokół Kleczew 2:4 (1:2)

Bramki:

dla Ostrovii – Jakub Królak (35. karny), Rafał Wojciechowski (78); dla Sokoła – Artur Brzuśkiewicz (23), Maciej Laskowicz (24), Maciej Klimas (67), Robert Czapski (83).

Victoria Września – Zjednoczeni Rychwał 8:0 (2:0)

Bramki:

Piotr Surdyk 2 (24, 72), Łukasz Skolasiński 2 (28, 75), Marcin Kwarta (56), Sebastian Jałoszyński 2 (64, 74), Andrzej Wujewski (87).

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia