Niespodziewany sukces

JAC
Polskie hokeistki na trawie do lat 21, zostały halowymi mistrzyniami Europy. Podczas turnieju w Wiedniu biało-czerwone w pojedynku finałowym pokonały Białoruś 3:1 (1:1).

Wcześniej w meczach grupowych Polki wygrały z Czeszkami 7:5 (3:4) i Austriaczkami 3:2 (2:1) oraz zremisowały z Litwinkami 4:4 (2:3). W półfinale pokonały Słowaczki 5:2 (3:2). Najlepszą zawodniczką wiedeńskiej imprezy została Marlena Rybacha z poznańskiego Pocztowca.
Trener Jerzy Wybieralski nie mógł sobie wymarzyć lepszego zakończenia pracy z kobiecą reprezentacją hokeistek na trawie. Wybieralski przez osiem lat pracował z hokeistkami – zarówno z seniorkami, jak i kadrą młodzieżową. Na pierwszy sukces przyszło mu czekać do 2005 roku, kiedy to w Pradze wywalczył z reprezentacją do lat 21 brązowy medal halowych mistrzostw Europy. Selekcjoner nie ukrywał, że przed mistrzostwami liczył na powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat.