Niespodziewana porażka leszczynianek

Wiesław Łuczak
Wydawało się, że koszykarki PKM Duda/PWSZ Leszno są już bardzo bliskie wywalczenia trzeciej lokaty w rundzie zasadniczej przed play-off. Ale wczoraj ten cel się oddalił, bowiem Duda niespodziewanie przegrał w Brzegu z ...

Wydawało się, że koszykarki PKM Duda/PWSZ Leszno są już bardzo bliskie wywalczenia trzeciej lokaty w rundzie zasadniczej przed play-off. Ale wczoraj ten cel się oddalił, bowiem Duda niespodziewanie przegrał w Brzegu z Cukierkami/ Odrą 68:76.

Leszczynianki były w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem, ale mocno zawiodły. Trener Jarosław Krysiewicz doskonale wiedział, co mogą zaprezentować rywalki, bowiem oglądał ich niedzielny mecz w Poznaniu z INEA/AZS Poznań. Zespół z Brzegu go jednak zaskoczył, rozegrał dobry mecz i zasłużenie pokonał Dudę. Od początku ten mecz źle się układał dla leszczynianek. Jedynie do stanu 6:6 był wyrównany, od tego momentu na parkiecie dominować zaczęły miejscowe. Były szybsze, przeprowadzały składniejsze akcje, PKM Duda raził zaś brakiem skuteczności. Pod koszem leszczynianek imponowała Amerykanka Joei Clyburn, przewaga Cukierków rosła. Po trafieniu Khali Sanders w 16 minucie drużyna z Brzegu objęła prowadzenie różnicą 20 punktów (40:20), a w trzeciej kwarcie po trafieniu za trzy Clyburn było już 52:27.