MUKS nadal mistrzem Polski

WIŁ
Koszykarki poznańskiego MUKS obroniły tytuł mistrzyń Polski juniorek starszych. Na rozegranym w Gdyni turnieju w finałowym spotkaniu pokonały AZS/PWSZ Gorzów 64:52, rewanżując się tej drużynie za porażkę w meczu ...

Koszykarki poznańskiego MUKS obroniły tytuł mistrzyń Polski juniorek starszych. Na rozegranym w Gdyni turnieju w finałowym spotkaniu pokonały AZS/PWSZ Gorzów 64:52, rewanżując się tej drużynie za porażkę w meczu eliminacyjnym.

Wprawdzie pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobyła dla gorzowskiego zespołu Emilia Rutkowska, ale później już cały czas inicjatywa należała do drużyny poznańskiej. Wyrównała bowiem Agnieszka Skobel i w dalszej części meczu zawodniczka ta grała znakomicie. Jeżeli rywalki odrabiały dystans, to Skobel celnymi rzutami utrzymywała przewagę. Znakomity w wykonaniu MUKS był początek drugiej kwarty, który w 12 minucie prowadził 22:12. Gorzowianki walczyły bardzo ambitnie, ale wiele nie mogły zdziałać. Po prostu nie miały żadnego sposobu, jak wyeliminować z gry Skobel, która do przerwy zdobyła aż 19 punktów dla swego zespołu. MUKS prowadził 38:28, a połowę punktów zdobyła Skobel. Gorzowianki jednak nie zrezygnowały z walki, głównie za sprawą Justyny Maruszczak. To ona sprawiła, że AZS/PWSZ systematycznie odrabiał straty, a początek czwartej kwarty w wykonaniu tego zespołu był bardzo udany.