Mistrzowie skuteczni

Jacek Pałuba
Inauguracja rozgrywek I ligi hokeistów na trawie, należała do faworytów. Dwa najsilniejsze zespoły – Pocztowiec i Grunwald – wygrały zdecydowanie swoje spotkania i od początku sezonu usadowiły się na czele ...

Inauguracja rozgrywek I ligi hokeistów na trawie, należała do faworytów. Dwa najsilniejsze zespoły – Pocztowiec i Grunwald – wygrały zdecydowanie swoje spotkania i od początku sezonu usadowiły się na czele ligowej tabeli. Tuż za nimi jest AZS AWF, który przywiózł komplet punktów z bardzo trudnego terenu na Pałukach.

Mistrz Polski Pocztowiec nie miał żadnych problemów z pokonaniem zarówno Pomorzanina Toruń 9:2, jak i Startu Gniezno 7:2. Zaskakuje szczególnie postawa torunian, którzy zapowiadali przed sezonem, że skutecznie włączą się do walki o medale. Pocztowcy pozbawili rywali wszelkich złudzeń. Już do przerwy poznaniacy prowadzili 5:0, a w drugiej połowie zdobyli jeszcze cztery kolejne gole. W meczu ze Startem Gniezno podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego przysnęli na początku i przegrywali 0:1. Na dobre przebudzili się po przerwie, kiedy strzelili pięć bramek. Jeszcze lepszą skutecznością popisali się gracze Grunwaldu. Zespół trenera Eugeniusza Gaczkowskiego pokonali Start 9:0 i rozgromili Pomorzanina 13:2. Po pierwszej serii spotkań na czele klasyfikacji strzelców znaleźli się Rafał Grotowski (Pocztowiec) oraz Artur Mikuła (Grunwald), którzy zdobyli po sześć goli.