Koszykówka - PBG Basket przegrał po raz drugi

Marek Lubawiński
Eddie Miller zdobył wczoraj tylko pięć punktów
Eddie Miller zdobył wczoraj tylko pięć punktów Janusz Romaniszyn
Koszykarze PBG Basket Poznań po raz drugi przegrali w tym sezonie w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. W niedzielny wieczór podopieczni trenera Miliji Bogicevicia ulegli Treflowi Sopot 58:66 w znowu wypełnionej do ostatniego miejsca hali AWF przy Drodze Dębińskiej.

- Musimy konsekwentnie realizować swoje założenia w ataku. Nie muszę chyba mówić, że jak zawsze kluczowa będzie obrona - mówił przed wczorajszym meczem Cliff Hawkins, rozgrywający PBG Basket.
I jeśli do gry w defensywie nie można mieć do poznańskich zawodników pretensji, to gra w ataku pozostawia wiele do życzenia. Przede wszystkim koszykarze PBG Basket grali bardzo nieskutecznie. W żadnej z kwart nie udało się zdobyć więcej niż 15 punktów. Nawet zazwyczaj niezawodny Eddie Miller nie miał najlepszego dnia. Amerykanin zdobył tylko pięć punktów. Co prawda w ósmej minucie trafił za trzy punkty, co pozwoliło mu przekroczyć granicę tysiąca punktów w Polskiej Lidze Koszykówki. Do wczoraj miał ich na koncie 999, a po meczu z Treflem ma 1004.

Kiedy na początku czwartej kwarty po celnej trójce Tomasza Ochońki na tablicy wyników pojawił się remis 46:46, wydawało się, że poznański zespół złapie wiatr w żagle i nie da szans rywalowi. Jednak goście grali bardzo rozsądnie i uważnie, szybko zdobyli kilka punktów przewagi. Po 34 minutach meczu wygrywali 58:46, a potem 62:53. Mimo desperackich ataków gospodarzy Trefl utrzymał prowadzenie.

PBG Basket Poznań - Trefl Sopot 58:66 (15:15, 14:17, 14:14, 15:20)
PBG Basket: Wiśniewski 11 (1x3), Okafor 10, Hawkins 9 (1x3), Tica 7, Stelmach 7 (1x3), Diduszko 6 (1x3), Miller 5 (1x3), Ochońko 3 (1x3), Surmacz 0.
Trefl: Harrington 11 (1x3), Gustas 10, Dylewicz 10 (2x3), Kinnard 9 (1x3), Ceranić 9, Stefański 7 (1x3), Kikowski 5, Waczyński 5 (1x3), Ljubotina 0.