Koszykarze Atlasu/Stali gromią Górnika w pucharze

Ryszard Binczak
Koszykarze Atlasu/Stali Ostrów Wielkopolski w drugiej rundzie Centralno-Europejskiej Ligi Koszykówki pokonali Górnika Wałbrzych 82:46. Ostrowianie mają już na swoim koncie dwa zwycięstwa, wcześniej ograli Spisskę Nova ...

Koszykarze Atlasu/Stali Ostrów Wielkopolski w drugiej rundzie Centralno-Europejskiej Ligi Koszykówki pokonali Górnika Wałbrzych 82:46. Ostrowianie mają już na swoim koncie dwa zwycięstwa, wcześniej ograli Spisskę Nova Ves 89:81 i są liderem rozgrywek, podobnie jak w polskiej ekstralidze.

Mecz z Atlasu/Stali z wałbrzyskim Górnikiem nie był wielkim widowiskiem. Wyrównana walka trwała do piątej minuty, kiedy to na tablicy był remis 9:9. Później do głosu doszli ostrowianie, którzy z dziecinną łatwością odjechali rywalom. W 13. minucie Atlas/Stal prowadził już 35:16 i było praktycznie po meczu.
– Gdy gramy ze słabszymi zespołami nie ma to specjalnego wpływu na wynik – mówi Andrzej Kowalczyk, który nie ukrywa, że spotkania pucharowe są doskonałą okazją do popracowania nad wszystkimi błędami popełnianymi przez graczy.
W pojedynku z Górnikiem trener Atlasu nie mógł skorzystać z usług dwóch swoich podstawowych centrów. Charles Bennett nadal leczy uraz, ale w najbliższym meczu ligowym ze Śląskiem Wrocław powinien już zagrać. Natomiast John Oden złamał palec na jednym z treningów i będzie pauzował prawdopodobnie przez ponad miesiąc. Zastąpił ich Dawid Przybyszewski, ale nie zaprezentował się z najlepszej strony. Sztab szkoleniowy Atlasu pewnie będzie musiał się rozejrzeć za zastępcą Johna Odena.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?