Koszykarki PKM Dudy Leszno poległy w Gorzowie

Wiesław Łuczak
Koszykarki leszczyńskiego Dudy/PWSZ do końca walczyły w Gorzowie o zwycięstwo w zaległym meczu Ford Germaz Ekstraklasy z tamtejszym AZS/PWSZ. Niestety, bez powodzenia.

Przegrały 70:76, a ta porażka utrudni im rywalizację o trzecie miejsce przed play- off. O porażce Dudy zadecydowała przede wszystkim pierwsza kwarta. Wprawdzie po trafieniu za trzy punkty Edyty Krysiewicz leszczynianki prowadziły 10:6, ale od tego momentu inicjatywę przejęły miejscowe. Do stanu 14:14 doprowadziła Justyna Czarnecka, punkty zdobyła Agnieszka Szott, a gdy trójką popisała się Katarzyna Czubak zrobiło się 23:14. Leszczynianki jednak zwalki nie zamierzały rezygnować. Krysiewicz nie tylko dobrze kierowała poczynaniami koleżanek, ale też zdobywała sporo punktów. A dzielnie wspierała ją Ryan Coleman. To sprawiło, że pod koniec drugiej kwarty zespół z Gorzowa prowadził tylko 37:36.