Juniorzy starsi Pyry już blisko półfinału

Marek Lubawiński
Juniorzy starsi poznańskiej Pyry są już jedną nogą w półfinale mistrzostw Polski. Podopieczni Macieja Piekarczyka i Przemysława Szurka wygrali w hali przy ulicy Chwiałkowskiego dwa mecze w turnieju ćwierćfinałowym.

We wtorek późnym wieczorem (spotkanie rozpoczęło się o 20.30) poznaniacy wygrali z Księżakiem Łowicz 100:70, natomiast wczoraj po dramatyczniej walce pokonali Juniora Kielce 85:82. Jeszcze pod koniec trzeciej kwarty wczorajszego pojedynku wydawało się, że Pyra wygra znów różnicą przynajmniej 30 punktów. W 27. minucie poznaniacy prowadzili 58:36 i rządzili wręcz na parkiecie. Jeszcze jednak w trzeciej odsłonie kielczanie zaczęli odrabiać straty, a czwarta kwarta była wręcz dramatyczna. Pod koniec 37. minuty goście doprowadzili do remisu - 71:71. Poznaniacy momentami byli bezradni, zawodzili nawet ci, którzy mają za sobą udane występy w pierwszoligowej Politechnice Poznańskiej, czyli Michał Dudeki Paweł Mowlik. Jednak w decydujących momentach skutecznie zagrał Krystian Bartkowiak i wszystko dobrze sie skończyło. Dzisiaj o godzinie 15 w hali przy Chwiałkowskiego Pyra zmierzy się z warszawską Legią, natomiast dwie godziny wcześniej rozpocznie się pojedynek Juniora Kielce z Księżakiem Łowicz. Z Legią trzeba po prostu wygrać.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?