HOKEJ - Obrońca tytułu poległ w Toruniu

Jacek Pałuba
Sensacyjnie zakończył się pierwszy mecz finałowy o mistrzostwo Polski hokeistów na trawie. W Toruniu Pomorzanin wygrał bowiem po karnych zagrywkach z Grunwaldem Poznań 4-3. W normalnym czasie i po dogrywce był remis 2:2.

Wojskowi, obrońcy tytułu, zupełnie nie mogli sobie poradzić w wielu sytuacjach podbramkowych, bo między słupkami Pomorzanina znakomicie spisywał się Łukasz Domachowski. Torunianie mogli wygrać w normalnym czasie, bo na początku drugiej połowy prowadzili 2:0. Kontaktowego gola Grunwald zdobył w 58. minucie, a wyrównująca bramka padła już po ostatniej syrenie z krótkiego rogu. Ciekawe, jak potoczy się sobotni mecz obu drużyn w Poznaniu.

W poznańskim, pierwszym spotkaniu o brązowy medal między AZS AWF i Pocztowcem, lepsi byli ci drudzy, zwyciężając 4:3. Pocztowcy szybko objęli prowadzenie, ale potem nie wykorzystali kilku dogodnych okazji do zdobycia gola. Tuż przed końcem pierwszej połowy akademicy wyrównali.

Po przerwie zdecydowanie lepiej zagrali pocztowcy, którzy najpierw wykorzystali krótki róg, a potem w ciągu dwóch minut zdobyli jeszcze dwie następne bramki. Podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego prowadząc 4:1, w ostatnim fragmencie gry oddali pole rywalom. Akademicy ambitnie walczyli, ale zdołali zdobyć tylko dwie bramki i przegrali 3:4. Teraz obie drużyny przeniosą się na boisko Pocztowca.

W pojedynkach o inne lokaty, Rogowo pokonało Wartę Poznań 4:1, a Gąsawa po dogrywce zwyciężyła Start Gniezno 4:3. A w barażu o miejsce w I lidze Ósemka Tarnowskie Góry przegrała ze Stellą Gniezno po dogrywce 1:2.

Finał MP Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań 2:2 (2:2; 0:0) karne 4-3 bramki: Rafał Kamiński 2 (42, 48) - Artur Mikuła (58-kr), Tomasz Dutkiewicz (70-kr); karne: Krystian Makowski 2, Rafał Szrejter, Bartosz Żywiczka - A. Mikuła 2, Dutkiewicz.

o brązowy medal MP
AZS AWF Poznań - Pocztowiec Poznań 3:4 (1:1) bramki: M. Korcz (35), P. Kozłowski (65-kr), Oszyjczyk (69) - M. Juszczak 2 (43-kr, 58), B. Siejkowski (9), K. Rachwalski (56).

Inne spotkania o 5. miejsce LKS Rogowo - Warta Poznań 4:1 (3:0) 0 7. miejsce LKS Gąsawa - Start Gniezno 4:3 (3:3; 1:1) araż o I ligę Ósemka Tarnowskie Góry - Stella Gniezno 1:2 (1:1; 0:1)