GRAND PRIX ŁOTWY - Tomasz Gollob znów na podium

Jacek Portala
Leigh Adams zdobył Grand Prix Łotwy i powiększy konto bankowe o 11 tysiecy dolarów. Australijczyk w finałowym wyścigu turnieju rozegranego na torze stadionu Lokomotivu w Daugavpils pokonał Duńczyka Nickiego Pedersena, ...

Leigh Adams zdobył Grand Prix Łotwy i powiększy konto bankowe o 11 tysiecy dolarów. Australijczyk w finałowym wyścigu turnieju rozegranego na torze stadionu Lokomotivu w Daugavpils pokonał Duńczyka Nickiego Pedersena, Tomasza Golloba i kapitana reprezentacji Wielkiej Brytanii Scotta Nichollsa.

Była to już ósma runda indywidualnych mistrzostw świata seniorów. Do zakończenia batalii o medale Międzynarodowej Federacji Motocyklowej pozostały jeszcze trzy turnieje. Najbliższy z nich, turniej o Wielka Nagrodę Polski, rozegrany zostanie w sobotę 8 września na stadionie Polonii w Bydgoszczy.

Po zdobyciu 21 lipca na stadionie imienia Alfreda Smoczyka w Lesznie Drużynowego Pucharu Świata, biało-czerwoni wreszcie prezentują w tegorocznym cyklu Grand Prix wysoką formę. W trzech ostatnich rundach meldowali się na podium, choć jeszcze nie na jego najwyższym stopniu. Na Marketa w Pradze, Hampel był drugi, a Rune Holta trzeci w finale. W Malilli kapitan i lider reprezentacji Gollob zajął drugą, a w Daugavpils trzecią lokatę.
Maleńki wzrostem, ale wielki duchem Wiesław Jaguś w sobotni wieczór był dosłownie o krok od skopiowania wyczynu z włoskiego Lonigo, gdzie awansował do finałowej gonitwy. W drugim półfinale torunianin stoczył brawurowy pojedynek z Nichollsem. Przegrał dosłownie o błysk szprychy. Mistrzowi Polski, Rune Holcie, zabrakło tylko jednego punktu, aby znaleźć się w czołowej ósemce zawodów.
Fani ścigania na cztery okrążenia w lewo wierzą niezłomnie, że za kilkanaście dni zaśpiewają Mazurka Dąbrowskiego w grodzie nad Brdą. W rodzinnej i umiłowanej Bydgoszczy młodszy z rodu Gollobów będzie wielkim faworytem. Wszak cztery razy z rzędu (2002-2005) wychowanek miejscowej Polonii triumfował w finale, czego w 13-letniej historii cyklu Grand Prix nie dokonał żaden z finalistów.