Górą faworyci

Jacek Pałuba
Nie było niespodzianek podczas pierwszych spotkań półfinałowych o mistrzostwo Polski hokeistów na trawie. Obrońca tytułu Pocztowiec Poznań pokonał Pomorzanina Toruń 5:1 (3:1), natomiast poznański Grunwald nie dał szans ...

Nie było niespodzianek podczas pierwszych spotkań półfinałowych o mistrzostwo Polski hokeistów na trawie. Obrońca tytułu Pocztowiec Poznań pokonał Pomorzanina Toruń 5:1 (3:1), natomiast poznański Grunwald nie dał szans ekipie LKS Rogowo i zwyciężył wysoko 12:0 (5:0).

Aktualni mistrzowie kraju rozpoczęli pojedynek z Pomorzaninem bardzo agresywnie i już po dziesięciu minutach prowadzili 2:0. Najpierw toruńskiego bramkarza pokonał Rafał Grotowski, a potem do siatki Pomorzanina trafił Krzysztof Rachwalski. W 18. minucie pocztowcy wykorzystali pewnie pierwszy krótki róg. Skutecznym egzekutorem okazał się Mirosław Juszczak, który dołączył do drużyny po okresie wypożyczenia do holenderskiej drużyny Laren. W poznańskiej bramce od początku dobrze spisywał się natomiast Arkadiusz Matuszak (też występował w Laren), który jednak nie mógł zapobiec utracie gola w 23. minucie, kiedy pokonał go doświadczony Grzegorz Orendasz. Pocztowcy stworzyli jeszcze wiele sytuacji podbramkowych, ale byli nieskuteczni.

Pod dyktando Pocztowca

Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze mocno przycisnęli, jednak zmarnowali doskonałe trzy sytuacje. Potem gra toczyła się pod dyktando Pocztowca, ale długo zawodnicy trenera Rachwalskiego nie potrafili trafić do siatki. W ostatnim fragmencie spotkania wreszcie padły dwa gole, a zdobyli je Mateusz Siejkowski oraz Rafał Grotowski. Gdyby wczoraj poznańscy hokeiści mieli lepiej ustawione celowniki, to wynik pojedynku mógłby być dwucyfrowy. Dzisiaj w Toruniu dojdzie do drugiego meczu obu drużyn (godzina 19). Jeśli wygrają pocztowcy, awansują do finału tegorocznych rozgrywek. Gdyby zwyciężyli torunianie, wtedy w niedzielę w Poznaniu odbędzie się trzecie, decydujące starcie (godzina 11).

Grunwald dominował

Problemów ze skutecznością nie mieli wczoraj gracze Grunwaldu, którzy pewnie zwyciężyli Rogowo 12:0 (5:0). Wojskowi bardzo szybko objęli prowadzenie 2:0. Najpierw krótki róg wykorzystał Tomasz Dutkiewicz, a potem akcje zespołu zakończył golem Marcin Strykowski. Ten ostatni pokonał rogowskiego bramkarza jeszcze raz w tej części gry, a po przerwie strzelił jeszcze trzy następne bramki i został najskuteczniejszym zawodnikiem pojedynku (5 goli). Podopieczni trenera Macieja Matuszyńskiego zdecydowanie dominowali na boisku i w końcówce meczu przypieczętowali swoje efektowne zwycięstwo. Dzisiaj w Rogowie, na naturalnej trawie, obie drużyny zagrają po raz drugi. Jeśli wygrają wojskowi, awansują do finału. Gdyby lepsi okazali się rogowianie, wtedy dojdzie do trzeciego meczu w niedzielę w Poznaniu (godzina 10).

W piątek, w pierwszym spotkaniu o miejsca 5-8, AZS AWF Poznań przegrał z LKS Gąsawa 3:4 (2:0). Dzisiaj na Pałukach drugi pojedynek obu drużyn. •