Duda dominuje zdecydowanie

Wiesław Łuczak
Koszykarki poznańskiego MUKS pojechały na derbowy mecz do Leszna z PKM Duda/PWSZ, by przedłużyć swoje nadzieje na wywalczenie miejsca w czołowej ósemce przed play-off.

PKM Duda/ PWSZ Leszno przed rozpoczęciem meczu wiedział już, że Utex/ROW Rybnik wygrał w Poznaniu z INEA/AZS i musiał zwyciężyć, by zachować szanse na lokatę w czołowej czwórce. Leszczynianki swój cel osiągnęły, wygrały 83:52. Miejscowe przystąpiły do meczu bardzo zdeterminowane, zdołały rozgromić poznańskiego beniaminka, ale początkowo ich przewaga wcale nie była znaczna. Poznańska drużyna, dopóki starczyło jej sił,walczyła dzielnie. W pierwszej kwarcie wynik cały czas oscylował koło remisu, jednak w miarę upływu czasu przewaga miejscowych wzrastała. Bardzo dobrze w zespole Dudy spisywała się Agnieszka Budnik, która swego czasu była zawodniczką Olimpii i MUKS, zapewne miała więc dodatkową motywację i chciała udowodnić, że w koszykówkę grać potrafi. Przed przerwą za trzy punkty zaczęła trafiać Edyta Krysiewicz i Ryan Coleman.