Byli bardzo bliscy zwycięstwa

Mariusz Kaźmierczak
Drużyna Tarnovii/4YOU Tarnowo Podgórne w 19. kolejce rozgrywek pierwszej ligi koszykarzy zmierzyła się w Rybniku z MKKS. Goście mieli nadzieję na odniesienie trzeciej wygranej w sezonie, gdyż rybniczanie także plasują ...

Drużyna Tarnovii/4YOU Tarnowo Podgórne w 19. kolejce rozgrywek pierwszej ligi koszykarzy zmierzyła się w Rybniku z MKKS. Goście mieli nadzieję na odniesienie trzeciej wygranej w sezonie, gdyż rybniczanie także plasują się w dolnych rejonach tabeli. Chcieli się również zrewanżować na minimalną porażkę (80:83), poniesioną w pierwszej rundzie. Niestety, ponownie górą był zespół MKKS, który po dogrywce wygrał 108:104 (20:33, 26:18, 28:20, 19:22, 15:11).

MKKS to beniaminek i to taki, który miewa spore wahania formy. Drużyna Tarnovii ostatnio zaprezentowała dobrą grę w spotkaniu przeciwko Wiecko/Zastalowi, co dawało podstawy do optymizmu.
Pierwsza kwarta przebiegała zdecydowanie pod dyktando podopiecznych Wojciecha Kiełbasiewicza, którzy grali poprawnie w obronie oraz skutecznie w ataku i dzięki temu szybko wypracowali sobie przewagę, która po pierwszych dziesięciu minutach gry wynosiła 13. punktów.
W kolejnych odsłonach pojedynku do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy wygrali dwie kolejne ćwiartki i przed ostatnią częścią spotkania prowadzili 74:71, ale goście nie zamierzali pasować i szybko z powrotem odzyskali prowadzenie. Gdy w 36. minucie MKKS tracił do Tarnovii osiem punktów, wydawało się, że jest po meczu, ale kilka strat i nietrafionych rzutów gości, spowodowało, że rybniczanie zdołali doprowadzić do dogrywki, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść.