Atlas/Stal przegrał mimo dobrej gry Odena

Ryszard Binczak
Koszykarze Atlasu/Stali Ostrów Wielkopolski nie wygrali meczu na wyjeździe od 3 listopada ubiegłego roku. Po wyjazdowej porażce przed tygodniem z Polpharmą Starogard Gdański, w Ostrowie Wielkopolskim zdawano sobie ...

Koszykarze Atlasu/Stali Ostrów Wielkopolski nie wygrali meczu na wyjeździe od 3 listopada ubiegłego roku.

Po wyjazdowej porażce przed tygodniem z Polpharmą Starogard Gdański, w Ostrowie Wielkopolskim zdawano sobie sprawę, że aby utrzymać kontakt z ligową czołówką trzeba pokonać Kotwicę w Kołobrzegu. Podopieczni Andrzeja Kowalczyka najbardziej obawiali się centra gospodarzy Rafała Bigusa. Ku zaskoczeniu wszystkich wyjątkowo dobrze radził sobie wczoraj z nim John Oden. Amerykanin bez problemów ogrywał Bigusa w ataku i na 16 punktów Atlasu zdobytych w pierwszej kwarcie on zaliczył aż 11.
Po 14 minutach Kotwica prowadziła 27:21. Trener Andrzej Kowalczyk szybko więc wysłał na plac ponownie Johna Odena i sytuacja wróciła do normy. Po 20 minutach gospodarze wygrywali 35:31. A wynik mógł być zdecydowanie korzystniejszy, gdyby koszykarze po dobrych podaniach Eda Coty trafiali z czystych pozycji.