Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu tomaszowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KORZEŃ Jarosław Piotr: pozycja 1 : 7,41% (3 299 głosów)
- PAWŁUCKI Jacek Stanisław: pozycja 2 : 7,41% (3 299 głosów)
- MIZIUK Renata Beata: pozycja 3 : 7,41% (3 299 głosów)
- FUS Mirosław Zbigniew: pozycja 4 : 7,41% (3 299 głosów)
- PROCHOWICZ-KRÓL Beata Lidia: pozycja 5 : 7,41% (3 299 głosów)
- GAJEWSKA Kinga Ewa: pozycja 6 : 7,41% (3 299 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY:
- CYMBAŁA Piotr: pozycja 1 : 6,31% (2 807 głosów)
- WALCZAK Lilla: pozycja 2 : 6,31% (2 807 głosów)
- KACZOR Andrzej Marcin: pozycja 3 : 6,31% (2 807 głosów)
- BEREZECKA Agnieszka Anna: pozycja 4 : 6,31% (2 807 głosów)
- GAŁAN Grzegorz: pozycja 5 : 6,31% (2 807 głosów)
- FORNALSKA Dorota Łucja: pozycja 6 : 6,31% (2 807 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA MIASTA I POWIATU:
- KRECH Dariusz: pozycja 1 : 2,95% (1 312 głosów)
- TETYCH Krzysztof Jacek: pozycja 2 : 2,95% (1 312 głosów)
- MALEC Agnieszka Joanna: pozycja 3 : 2,95% (1 312 głosów)
- GRUSZECKI Piotr Marek: pozycja 4 : 2,95% (1 312 głosów)
- SZOPA Klaudia: pozycja 5 : 2,95% (1 312 głosów)
- TERESZCZUK Magdalena Agnieszka: pozycja 6 : 2,95% (1 312 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KARWAN Henryk Bogdan: pozycja 1 : 8,95% (4 182 głosów)
- KIJKO Anna: pozycja 2 : 8,95% (4 182 głosów)
- PITURA Witold Andrzej: pozycja 3 : 8,95% (4 182 głosów)
- ĆMIEL Wiesław Marian: pozycja 4 : 8,95% (4 182 głosów)
- KOBIELARZ Beata Janina: pozycja 5 : 8,95% (4 182 głosów)
- KRUPA Aneta Katarzyna: pozycja 6 : 8,95% (4 182 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SUSKI Tadeusz: pozycja 1 : 3,3% (1 539 głosów)
- GWIZDAŁA Beata: pozycja 2 : 3,3% (1 539 głosów)
- CISŁO Piotr: pozycja 3 : 3,3% (1 539 głosów)
- LELEŃ Ewelina: pozycja 4 : 3,3% (1 539 głosów)
- MAZUREK Agnieszka Elżbieta: pozycja 5 : 3,3% (1 539 głosów)
- ŁASOCHA Marek: pozycja 6 : 3,3% (1 539 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY:
- PAKOSIK Danuta Dorota: pozycja 1 : 2,82% (1 317 głosów)
- KRUPA Artur Piotr: pozycja 2 : 2,82% (1 317 głosów)
- MILLER Waldemar Józef: pozycja 3 : 2,82% (1 317 głosów)
- KOPER Agnieszka Beata: pozycja 4 : 2,82% (1 317 głosów)
- CISZEK Elżbieta Beata: pozycja 5 : 2,82% (1 317 głosów)
- OCHWAT Mateusz: pozycja 6 : 2,82% (1 317 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA MIASTA I POWIATU:
- STEFANIK Mateusz Adam: pozycja 1 : 1,6% (746 głosów)
- WITKOWSKI Robert: pozycja 2 : 1,6% (746 głosów)
- ZAWIŚLAK Mateusz Wojciech: pozycja 3 : 1,6% (746 głosów)
- PROBOLA Ewa: pozycja 4 : 1,6% (746 głosów)
- KOPER Barbara: pozycja 5 : 1,6% (746 głosów)
- PIECH Renata: pozycja 6 : 1,6% (746 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZOP Dariusz: pozycja 1 : 9,76% (2 638 głosów)
- GUCZ Katarzyna Marta: pozycja 2 : 9,76% (2 638 głosów)
- WOŁOSZYN-BANAŚ Aleksandra Maria: pozycja 3 : 9,76% (2 638 głosów)
- SIKORA Zbigniew: pozycja 4 : 9,76% (2 638 głosów)
- MALEC Mariusz: pozycja 5 : 9,76% (2 638 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BUNDYRA Piotr Jerzy: pozycja 1 : 3,45% (933 głosów)
- WĄSACZ Ryszard: pozycja 2 : 3,45% (933 głosów)
- ZBRONIEC Agnieszka: pozycja 3 : 3,45% (933 głosów)
- KUŚMIERCZAK Anna: pozycja 4 : 3,45% (933 głosów)
- PĘPIAK Andrzej: pozycja 5 : 3,45% (933 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY:
- MROCZKOWSKI Paweł Leszek: pozycja 1 : 5,16% (1 396 głosów)
- KOPCZAN Alicja: pozycja 2 : 5,16% (1 396 głosów)
- SAWIAK Artur: pozycja 3 : 5,16% (1 396 głosów)
- PARAFINIUK Katarzyna Gabriela: pozycja 4 : 5,16% (1 396 głosów)
- ROMAŃCZUK Ryszard: pozycja 5 : 5,16% (1 396 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA MIASTA I POWIATU:
- PIECHNIK Katarzyna Teresa: pozycja 1 : 1,62% (439 głosów)
- BOROWIEC Paweł Krzysztof: pozycja 2 : 1,62% (439 głosów)
- SUSKI Artur: pozycja 3 : 1,62% (439 głosów)
- JUREK Monika: pozycja 4 : 1,62% (439 głosów)
- JANIK Kamil: pozycja 5 : 1,62% (439 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZARNECKA Halina: pozycja 1 : 9,47% (2 437 głosów)
- SEMCZYSZYN Teresa: pozycja 2 : 9,47% (2 437 głosów)
- KOŁODZIEJ Leszek: pozycja 3 : 9,47% (2 437 głosów)
- KOPCZYŃSKI Ryszard: pozycja 4 : 9,47% (2 437 głosów)
- NIEDZIÓŁKA Agata: pozycja 5 : 9,47% (2 437 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BAŁABUCH Janusz: pozycja 1 : 3,62% (931 głosów)
- STANIBUŁA Tadeusz Józef: pozycja 2 : 3,62% (931 głosów)
- BAJ Agata Jolanta: pozycja 3 : 3,62% (931 głosów)
- KRÓL Edward Józef: pozycja 4 : 3,62% (931 głosów)
- OLCHAWA Helena Maria: pozycja 5 : 3,62% (931 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY:
- KUŹNIARZ Robert Władysław: pozycja 1 : 3,86% (993 głosów)
- EIFLER Teresa Halina: pozycja 2 : 3,86% (993 głosów)
- PASZT Leszek: pozycja 3 : 3,86% (993 głosów)
- KRAKOWIAK Joanna Katarzyna: pozycja 4 : 3,86% (993 głosów)
- SZCZEPANIUK Monika Aneta: pozycja 5 : 3,86% (993 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA MIASTA I POWIATU:
- BŁAJDA Jan Zbigniew: pozycja 1 : 3,81% (980 głosów)
- STANIBUŁA Krzysztof Mieczysław: pozycja 2 : 3,81% (980 głosów)
- MIEDZIAK Radosław: pozycja 3 : 3,81% (980 głosów)
- LITWIŃCZUK Anna Katarzyna: pozycja 4 : 3,81% (980 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tomaszowskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CIELICA Wiesław Andrzej: pozycja 1 : 6,28% (3 692 głosów)
- ALEKSANDROWICZ Monika Elżbieta: pozycja 2 : 6,28% (3 692 głosów)
- ŚLICZNIUK-LODA Małgorzata: pozycja 3 : 6,28% (3 692 głosów)
- CHUDYGA Paweł Andrzej: pozycja 4 : 6,28% (3 692 głosów)
- BAJ Wojciech: pozycja 5 : 6,28% (3 692 głosów)
- KRAWCZYK Katarzyna Krystyna: pozycja 6 : 6,28% (3 692 głosów)
- BRYK Małgorzata: pozycja 7 : 6,28% (3 692 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOWALCZYK Jan Franciszek: pozycja 1 : 4,08% (2 396 głosów)
- SZADKOWSKI Henryk Stanisław: pozycja 2 : 4,08% (2 396 głosów)
- GRABIEC Dariusz: pozycja 3 : 4,08% (2 396 głosów)
- TYTUŁA Bartłomiej: pozycja 4 : 4,08% (2 396 głosów)
- SEŃ Grażyna Anna: pozycja 5 : 4,08% (2 396 głosów)
- SKOP Izabela: pozycja 6 : 4,08% (2 396 głosów)
- LEWANDOWSKA Beata Iwona: pozycja 7 : 4,08% (2 396 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY:
- CHRASTINA Teresa Elżbieta: pozycja 1 : 3,08% (1 810 głosów)
- TYWONIUK-MAŁYSZ Aneta Izabela: pozycja 2 : 3,08% (1 810 głosów)
- KRECH Jacek Jan: pozycja 3 : 3,08% (1 810 głosów)
- PIEPRZOWSKA Jolanta Krystyna: pozycja 4 : 3,08% (1 810 głosów)
- WOCH Adam Andrzej: pozycja 5 : 3,08% (1 810 głosów)
- KAWALEC Wojciech Grzegorz: pozycja 6 : 3,08% (1 810 głosów)
- WYBRANOWSKI Bogdan Stanisław: pozycja 7 : 3,08% (1 810 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA MIASTA I POWIATU:
- WARZOCHA Waldemar: pozycja 1 : 0,84% (496 głosów)
- PIWKO Teresa: pozycja 2 : 0,84% (496 głosów)
- LODA Monika: pozycja 3 : 0,84% (496 głosów)
- TRZEŚNIOWSKI Karol: pozycja 4 : 0,84% (496 głosów)
- ŻARSKA Ilona: pozycja 5 : 0,84% (496 głosów)
- KRUPA Iwona: pozycja 6 : 0,84% (496 głosów)
- KRECH Wiesław Stanisław: pozycja 7 : 0,84% (496 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?