Znaczące inwestycje unijne w południowej Wielkopolsce

Redakcja
Zabytkowy dworzec w Nowych Skalmierzycach doczeka się poczekalni, a pałac w Przybysławicach zyska przestrzeń dla spotkań mieszkańców.

Blisko 2,7 mln zł wyniesie dofinansowanie unijne tych projektów. Środki pochodzą w Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Umowy z burmistrzami Nowych Skalmierzyc - Jerzym Łukaszem Walczakiem i Raszkowa - Jackiem Bartczak podpisała wczoraj (tj. 11 grudnia) Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Będzie poczekalnia

Podróżni korzystający z dworca w Nowych Skalmierzycach zyskają miejsce, gdzie będą mogli w komfortowych warunkach poczekać na pociąg. Wszystko dzięki realizacji projektu pod nazwą „Stworzenie poczekalni w budynku dworca w Nowych Skalmierzycach na potrzeby osobowego ruchu kolejowego”.

Zabytkowy budynek dworca odzyska, bardzo ważną dla podróżnych, funkcję poczekalni wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zostanie ona wyposażona w miejsca do siedzenia oraz tablice informacyjne. Stworzona zostanie również część sanitarna składająca się z toalet, w tym tej dla niepełnosprawnych, oraz pomieszczenia porządkowego.

Podróżni rozpoczynający lub kończący swoją podróż w Nowych Skalmierzycach czy przesiadający się w celu dalszego kontynuowania podróży będą mogli oczekiwać na swój pociąg w komfortowych warunkach bez względu na warunki atmosferyczne. Realizacja projektu jest odpowiedzią na liczne głosy mieszkańców dotyczące stworzenia poczekalni wraz zapleczem sanitarnym.

Prace mają rozpocząć się wiosną 2019 roku, a zakończyć pod koniec 2019 roku. Dofinansowanie z WRPO 2014+ wyniesie prawie 400 tys. zł.

Raszków pięknieje

„Przebudowa zabytkowego pałacu w Przybysławicach oraz jego adaptacja w celu wykorzystania jako instytucji kultury” to nazwa drugiego projektu, który już wkrótce sprawi, że Miasto i Gmina Raszków zyska na atrakcyjności. Wartość dofinansowanie z WRPO 2014+ to ok. 2,3 mln zł.

Mieszkańcy gminy otrzymają przestrzeń do organizacji spotkań, której do tej pory brakowało. W odnowionym pałacu będą mogły odbywać się wydarzenia w ramach Klubu Seniora, okolicznościowe spotkania, biesiady dożynkowe oraz działania integracyjne czy też spotkania informacyjne. Rewitalizacja pałacu podniesie rangę obiektu i sprawi, że nabierze on znaczenia ponadlokalnego.

Prace mają rozpocząć się w styczniu 2019 roku, a zakończyć do końca 2020 roku.

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Polacy smakoszami czekolady

Wideo

Dodaj ogłoszenie