Zmieniamy Wielkopolskę: Szósty numer e-magazynu „Nasz Region” 6 (1)/ 202

Artykuł
Kobiety na rynku pracy mają wciąż trudniej! Jak pomagają paniom w tej sprawie Fundusze Europejskie? Przeczytaj o tym w nowym numerze e-magazynu „Nasz Region”.

Ukazał się szósty numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

Mimo postępujących zmian w społeczeństwie, to nadal kobiet na rynku pracy jest mniej niż mężczyzn, nadal borykają się z nierównością płac czy dostępem do kierowniczych stanowisk. Częściej też opuszczają rynek pracy ze względu na rodzicielstwo i wychowanie dzieci. I co gorsza, wciąż też wielu pracodawców powiela stereotyp o ich mniejszej dyspozycyjności i skuteczności.

UE kładzie nacisk na wyrównywanie szans kobiet, a w wielu projektach WRPO 2014+ zakłada się, że to one stanowić będą znaczną część uczestniczek. W najnowszym numerze opowiadamy historię Wielkopolanek na rynku pracy, które miały odwagę założyć własną firmę albo zmienić „coś” w swoim zawodowym życiu. Polecamy dwa artykuły na ten temat: „Kariera na szpilkach” i „Superwomen na rynku pracy”.

O stereotypach i ich wpływie na rynek pracy, a także równości kobiet i mężczyzn rozmawiamy z dr Agnieszką Jeran z Wydziału Socjologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Polecamy wywiad „Strereotypy: zniekształcające filtry”.

W poszukiwaniu biblioteki przyszłości zaglądamy do Ostrowa Wlkp., gdzie działa Mediateka. Ona w żadnym wypadku nie przypomina miejsca, w którym czytelnicy studiują jedynie opasłe tomy książek. Polecamy reportaż „Tu kultura ma się dobrze”.

Obejrzyj e-magazyn „Nasz Region” – kliknij

obrazek

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:


Zmiany w prawie spadkowym. Kuzyni przestaną dziedziczyć

Wideo

Dodaj ogłoszenie